Za nami dwa intensywne dni warsztatów z organizacji kampanii rzeczniczych!
Podziel się
Demokracja i społeczeństwo obywatelskie

Za nami dwa intensywne dni warsztatów z organizacji kampanii rzeczniczych!


"Organizing Campaigns for Collective Action" to już trzecie szkolenie zorganizowane w ramach The Central Europe Civic Engagement Project (CECEP), będącego rezultatem współpracy naszego instytutu z National Democratic Institute.


Tym razem podczas spotkania w Krakowie, uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z procesem organizacji kampanii społecznych i rzeczniczych z zastosowaniem takich narzędzi jak powermapping czy teoria zmiany. Goszczące na warsztatach koalicje organizacji obywatelskich z Polski mogły zaprezentować swoje pomysły na działania, zaprojektować zarys kampanii oraz wymienić się pomysłami z innymi organizacjami. 

Szkolenie poprowadził Lex Paulson, ekspert w ramach prowadzenia kampanii rzeczniczych i projektów dotyczących innowacji demokratycznych, który w swoim portfolio ma współprace m.in. z Barackiem Obamą czy Emmanuelem Marconem.

W spotkaniu, ze strony instytutu uczestniczyli koordynatorka projektu CECEP Sonia Horonziak, dyrektor wykonawcza ISP Danuta Pławecka i szef działu publikacji Rafał Załęski. 

Central Europe Civic Engagement Program (CECEP), to projekt realizowany z pomocą USAID – Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego, który nakierowany jest na wsparcie zaangażowania obywateli w sprawy publiczne poprzez rzecznictwo w kwestiach istotnych dla obywateli. CECEP realizowany jest w ramach partnerstwa pomiędzy National Demoractic Institute, DemNet na Węgrzech i Instytutem Spraw Publicznych w Polsce.

W roku 2023/2024 w ramach projektu współpracujemy z pięcioma koalicjami organizacji obywatelskich w Polsce: Akcja Ratunkowa dla Krakowa, SOS dla Edukacji, Inicjatywa Nasz Rzecznik, Koalicja Ratujmy Rzeki, Łódź Różnorodności
Zapisz się do newslettera
Newsletter