Warsztaty z komunikacji strategicznej dla koalicji organizacji obywatelskich
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Demokracja i społeczeństwo obywatelskie

Warsztaty z komunikacji strategicznej dla koalicji organizacji obywatelskich


Wraz z National Democratic Institute (NDI) spotkaliśmy się z przedstawicielami koalicji organizacji obywatelskich na drugim już szkoleniu organizowanym w ramach Central Europe Civic Engagement Program (CECEP) czyli pięcioletniej inicjatywy, w której realizację zaangażowany jest nasz Instytut, promującej zaangażowanie obywateli w procesy polityczne poprzez działania wspólnotowe w Europie Środkowej. 

 
Podczas warsztatów uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jak i kogo przekonywać, aby osiągać społeczne cele, jak zbudować dobrą strategię komunikacji i celnie tworzyć mapy interesariuszy czy też jak kształtować przekazy społeczne i polityczne tak by lepiej trafiały do odbiorców. 
 
W ramach projektu nasz Instytut realizuje również ogólnopolskie badania ilościowe dotyczące postaw społecznych oraz głównych obszarów aktywności społecznej Polaków, by pomóc lepiej zrozumieć potrzeby społeczeństwa w wybranych obszarach. Pierwsze wyniki badań zostaną przedstawione już podczas tych warsztatów przez naszych kolegów z Instytutu Filipa Pazderskiego oraz Sonię Horonziak z Programu Demokracji i Społeczeństwa Obywatelskiego. Pełen raport z badań powinien pojawić się w najbliższych tygodniach, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz mediów społecznościowych!

W warsztatach wzięły udział następujące koalicje współpracujące z nami w ramach projektu:

Akcja ratunkowa dla Krakowa 
Koalicja Ratujmy Rzeki 
Łódź Różnorodności
Nasz Rzecznik
SOS dla Edukacji 

 

Zapisz się do newslettera
Newsletter