Konferencja na temat pracy platformowej w Rzymie
Dodał(a):

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Polityka Społeczna

Konferencja na temat pracy platformowej w Rzymie


Dyskusja na temat pracy platformowej nabiera coraz większego tempa w Europie i na świecie. Analitycy Instytutu Spraw Publicznych wraz z innymi partnerami w międzynarodowym projekcie Don’t GIG up! opracowali szereg raportów krajowych i zestaw rekomendacji skierowanych do regulatorów i partnerów społecznych wskazujący kierunek działań, które powinny być podjęte, aby uregulować pracę platformową i zapewnić ochronę socjalną w tej grupie.

Wyniki dwuletniej pracy zostały zaprezentowane podczas konferencji w Rzymie (21. stycznia) w siedzibie Consiglio Nazionale dell’Economia e del Lavoro. Kontekst polski wraz z rekomendacjami przedstawił Dominik Owczarek, natomiast rolę inspekcji pracy przedstawiła Barbara Surdykowska („Solidarność”).  W skład polskiej delegacji weszli także: Sławomir Adamczyk („Solidarność”), Małgorzata Koziarek (ISP).
 
Raporty zostaną niedługo opublikowane w języku polskim na naszej stronie.
 
Liderem projektu „Don’t GIG up!” jest Fondazione Giacomo Brodolini. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.
 

Polecamy

NIEM - Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji
Monitoring i poprawa integracji beneficjentów ochrony międzynarodowej. forintegration.eu

Przeskok do zgody

Seria podkastów poświęcona historii optymizmu, tj. aktywności Polek i Polaków, która doprowadziła do obalenia komunizmu w 1989 roku.
Zapisz się do newslettera
Newsletter