Zapraszamy urzędników miast współpracujących z Niemcami do udziału w badaniu!
Dodał(a):

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Europa

Zapraszamy urzędników miast współpracujących z Niemcami do udziału w badaniu!


Związek Miast Polskich, Instytut Spraw Publicznych i Deutsches Polen-Institut w Darmstadt, zapraszają przedstawicieli Urzędów Miejskich miast, które współpracują z partnerami z Niemiec do udziału w badaniu ankietowym.


Badanie jest częścią realizowanego przez nas w Polsce i Niemczech projektu pt. Polsko-niemieckie partnerstwa miast: fakty, potencjał, wyzwania.

Głównym celem jest zbadanie przebiegu kooperacji, jej powodów, natężenia, motywacji, jak i szans oraz wyzwań związanych z podjęciem i kontynuowaniem kontaktów z miastem partnerskim. Ogólnopolski i ogólnoniemiecki zasięg badania pozwoli na poznanie opinii przedstawicieli miast różnej wielkości, z różnych regionów kraju i o różnej dynamice prowadzenia współpracy międzynarodowej. 


Zebrane odpowiedzi zostaną przeanalizowane i opisane przez ekspertów Instytutu Spraw Publicznych oraz Deutsches-Polen Institut i następnie wydane w formie publikacji, która ukaże się w języku polskim i niemieckim w kwietniu 2020 roku. 
Prosimy o przekazanie niniejszej prośby o wypełnienie ankiety do osób w Urzędzie Miasta, która zajmuje się współpracą z zagranicą. Mamy nadzieję, że zidentyfikowanie oczekiwań i barier, na które napotykają miasta, będzie inspiracją do podejmowania dalszej współpracy i jej ulepszania.

Państwa udział w badaniu będzie ważnym głosem w debacie na temat polskiej polityki zagranicznej. Wypełnienie niniejszej ankiety zajmie Państwu około 15 minut. W trakcie wypełniania możliwy jest powrót do poprzednich odpowiedzi oraz ich zmiana. Wypełnianie można przerwać i po zapisaniu wyników wrócić do dalszej pracy. Po wypełnieniu i zatwierdzeniu zakończenia ankiety, zostanie ona automatycznie przesłana na nasze konto pocztowe.

Ankieta ma charakter anonimowy, a jej wyniki zostaną wykorzystane wyłącznie do celów badawczych.

Ankieta znajduje się pod tym linkiem:  https://isp.sotrender.com/152961?lang=pl 

Na wypełnione ankiety czekamy do dnia 10 listopada 2019 r. Wszelkie uwagi i/lub pytania dotyczące ankiety prosimy kierować na adres (miasta@isp.org.pl).  

Polecamy

NIEM - Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji
Monitoring i poprawa integracji beneficjentów ochrony międzynarodowej. forintegration.eu

Przeskok do zgody

Seria podkastów poświęcona historii optymizmu, tj. aktywności Polek i Polaków, która doprowadziła do obalenia komunizmu w 1989 roku.
Zapisz się do newslettera
Newsletter