Przedstawiciele ISP na spotkaniu w Skopje
Dodał(a):

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Polityka Społeczna

Przedstawiciele ISP na spotkaniu w Skopje


W dniach 3-4 września przedstawiciele ISP wzięli udział w spotkaniu projektowym zorganizowanym w Skopje (Północna Macedonia) w ramach projektu "ENGAGED.  Fostering decent working time regulation in the public sector through reinforced employee involvement".


Danuta Pławecka, dyrektor wykonawcza ISP, oraz Dominik Owczarek, dyrektor Programu Polityki Społecznej, zaprezentowali wstępne wyniki badania przeprowadzonego w Polsce oraz uczestniczyli w dyskusji dotyczącej dalszego przebiegu projektu.

Celem projektu ENGAGED jest badanie działań organizacji dialogu społecznego w negocjowaniu korzystnych dla pracowników rozwiązań dotyczących czasu pracy w sektorze publicznym w wybranych krajach Unii Europejskiej i państwach kandydujących do członkostwa w niej. Przedsięwzięcie to ma również służyć zachęceniu partnerów społecznych do podejmowania inicjatyw w badanym obszarze. Projekt jest realizowany w międzynarodowym partnerstwie, zaś Instytut Spraw Publicznych pełni w nim rolę koordynatora modułu badawczego. W przedsięwzięciu biorą udział również instytucje badawcze oraz partnerzy społeczni z Hiszpanii, Litwy, Północnej Macedonii, Serbii i Włoch. Projekt, dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach linii budżetowej „Improving Expertise in the field of Industrial Relations“, będzie realizowany do listopada 2020 roku.

Więcej informacji na temat projektu dostępne jest https://www.isp.org.pl/pl/projekty/engaged-fostering-decent-working-time-regulation-in-the-public-sector-through-reinforced-employee-involvement
 

Polecamy

NIEM - Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji
Monitoring i poprawa integracji beneficjentów ochrony międzynarodowej. forintegration.eu

Niemcy w zbliżeniu

Opisujemy fakty, komentujemy decyzje, tłumaczymy zawiłości niemieckiej polityki #niemcywzblizeniu
Zapisz się do newslettera
Newsletter