Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

ISP wspiera Nagrodę Dziennikarską Partnerstwa Wschodniego


Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu dla dziennikarzy – „Reporterzy dla reporterów. Nagroda dziennikarska Partnerstwa Wschodniego”.

Instytut Spraw Publicznych został partnerem konkursu „Reporterzy dla reporterów. Nagroda dziennikarska Partnerstwa Wschodniego” organizowanego przez Fundację Reporterów i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Jeżeli jesteś dziennikarzem z jednego z krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdowa, Ukraina) i opisujesz sprawy związane z demokracją, prawami człowieka lub nadużywaniem władzy, jeśli wierzysz że dziennikarstwo to nie tylko zawód ale rodzaj misji i że powinno popychać świat do przodu – przyślij nam swój materiał.

Nagroda główna to 10 tys. złotych (ok. 2400 euro) lub dwa wyróżnienia po 5 tys. złotych (ok. 1200 euro). Prace należy przysyłać wraz z tłumaczeniem na rosyjski lub angielski na adres mailowy: prize2012@fundacjareporterow.pl  do 25 października.

Na początku listopada wyłonimy finalistów, których zaprosimy na uroczysty finał w Polsce . Preferowana tematyka to: dziennikarstwo śledcze, prawa człowieka i walka z dyskryminacją, demokracja i społeczeństwo obywatelskie, współpraca państw regionu z Unią Europejską.

Prace muszą spełniać kryteria materiału dziennikarskiego w jednym z głównych gatunków (prasa, radio, telewizja, internet) oraz muszą być ogłoszone w domenie publicznej na dowolnym nośniku po 1 stycznia 2012.

Regulamin konkursu: www.fundacjareporterow.pl 

Zapisz się do newslettera
Newsletter