Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce po raz kolejny organizuje konferencję z cyklu „Umiejętności cyfrowe.pl” . 

Technologia cyfrowa odegrała kluczową rolę we wszystkich sferach naszego życia w okresie pandemii. Widzimy to zarówno w edukacji, w pracy, w codziennych relacjach pomiędzy ludźmi, w nowo powstałych usługach sektora publicznego. 
O wpływie tych zmian na nasze kompetencje i trwałość cyfrowej transformacji porozmawiamy na konferencji „Umiejętności cyfrowe po pandemii – edukacja, praca, relacje”.

O słowo wstępne poprosiliśmy Panią Justynę Orłowską, kierującą obszarem Centrum Govtech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i nadzorującą tematykę kompetencji cyfrowych na poziomie rządowym. 

Wystąpienie wprowadzające wygłosi  Michał Jaworski, Wiceprzewodniczący Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, który podzieli się swoimi obserwacjami oraz refleksjami wywołanymi zastosowaniem narzędzi cyfrowych w łagodzenie dolegliwości jakie niosła pandemia.

Wcześniejsze konferencje z cyklu „Umiejętności cyfrowe. pl”  angażowały uczestników w sesjach tematycznych w modelu knowledge cafe. Tym razem zdalnie, z udziałem uczestników konferencji, zorganizujemy interaktywne dyskusje nad zagadnieniami: edukacja, praca oraz relacje, 

•    Odsłona #edukacja - moderowana będzie przez dr Annę Beatę Kwiatkowską - Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, członkinię Rady Cyfryzacji KPRM. Uczestnicy dyskusji podzielą się własnymi doświadczeniami wynikającymi z wprowadzenia powszechnej nauki zdalnej zarówno w szkołach jak i na uczelniach wyższych. Czy ta wymuszona, przyspieszona lekcja praktycznego wykorzystywania komputerów i platform edukacyjnych udała się? Co z tego stanowi istotną wartość dodaną i pozostanie, co warto usprawnić a co odrzucić? Liczymy na ciekawe rekomendacje tej odsłony tematycznej.

•    Odsłona #praca – moderowana będzie przez Ewę Krupę  - dyrektorkę Kultury i Rozwoju Orange Polska. Uczestnicy tej sesji opowiedzą, jak zmieniała się organizacja pracy, jej instrumenty, systemy informatyczne oraz podejście pracowników do pracy zdalnej i podnoszenia ich kompetencji cyfrowych. Modele pełnej pracy zdalnej, hybrydowe czy inne - które doświadczenia zmienią na stałe nasze otoczenie zawodowe? Z jakim skutkiem dla pracownika i pracodawcy? Spodziewamy się ciekawych konkluzji.

•    Odsłona #relacje – moderowana będzie przez Agnieszką Aleksiejczuk dyrektorkę Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Uczestnicy tego panelu dyskusyjnego wskażą przykłady przeniesieniarelacji zawodowych, społecznych, urzędowych i wielu innych na platformy cyfrowe, a także przykłady nowych narzędzi, których potrzebę stworzenia bezpośrednio wymusiła pandemia. Jednym z nich jest wykorzystanie technologii cyfrowej w relacjach państwa z obywatelami. Do jakiego stopnia okoliczności pandemii wpłynęły na kompetencje i świadomość cyfrową? Jak trwałe są i jak są postrzegane relacje zbudowane w ostatnich miesiącach? Jak rozwijać się będą w przyszłości?

Zakończeniem konferencji będzie przedstawienie wyników dyskusji w postaci recept/rekomendacji, co do słuszności których przekonamy się za rok, miejmy nadzieję, już w naturalnych warunkach bezpośredniego spotkania.

Konferencję podsumuje Włodzimierz Marciński, przewodniczący Rady Programowej Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Prosimy o rejestrację za pośrednictwem poniższego formularza.
 

Klauzula informacyjna RODO
 

Umiejętności cyfrowe po pandemii – edukacja, praca, relacje

Formularz był aktywny do 2021-06-21 08:41.
Zapisz się do newslettera
Newsletter