Status:

Projekt archiwalny

Podziel się

Debaty Europejskie (2011)


Cel projektu:
Instytut Spraw Publicznych organizuje serię debat europejskich których celem  jest promocja wiedzy na temat traktatu lizbońskiego i wprowadzonej nim reformy instytucji Unii Europejskiej.

Przebieg projektu:
Debaty, które odbędą się w dwóch ważnych miastach akademickich - Poznaniu i Wrocławiu będą propagowały dyskusję nad zmianami traktatowymi w UE.  W debatach wezmą udział przedstawiciele instytucji Unii Europejskiej, pracownicy naukowi z  uczelni, na której odbywać się będzie dana debata oraz eksperci z Instytutu Spraw Publicznych.

Debata w Poznaniu odbyła się 11 kwietnia 2011 r. ISP zorganizował ją we współpracy z Katedrą Europeistyki Uniwersytetu Ekonomicznego. W debacie  "Polska Prezydencja a Traktat z Lizbony - instytucje i wyzwania" udział wziął m.in Pan Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego (program debaty)

Debata we Wrocławiu odbyła się 21 kwietnia 2011 roku. Instytut  Spraw Publicznych zorganizował ją wspólnie z Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta przy Uniwersytecie Wrocławskim. Temat dyskusji: Wspólna Polityka Zagraniczna i Bezpieczeństwa po Traktacie Lizbońskim a Partnerstwo Wschodnie. Szansa czy zagrożenie? (program debaty)  

Po debatach na stronach ISP ukażą się teksty napisane przez ekspertów ISP na tematy poruszane podczas debat.

Informacji na temat projektu udziela:
Aleksander Fuksiewicz
Koorynator Projektów/Badacz w Programie Europejskim
tel: (48-22) 556 42 68
fax: (48-22) 556 42 62
e-mail: aleksander.fuksiewicz@isp.org.pl

Partnerzy:
-Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta przy Uniwersytecie Wrocławskim
-Katedra Europeistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Projekt finansowany przez:
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

Podziel się
Zapisz się do newslettera
Newsletter