Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Rozpoczęła się FEULA – Future EU Leaders’ Academy.


W sobotę 28 lipca rozpoczęła się w Pradze Akademia FEULA, skierowana do młodych dziennikarzy, przedsiębiorców, pracowników naukowych, analityków organizacji pozarządowych i pracowników administracji publicznej, którzy mają potencjał by w ciągu dziesięciu lat stać się liderami opinii publicznej w swoich krajach. Zajęcia, które poprowadzą m.in. dr Jacek Kucharczyk i dr Agnieszka Łada z ISP, potrwają do 4 sierpnia.

W Akademii bierze udział 36 osób z takich państw jak Polska, Czechy, Francja, Hiszpania,  Macedonia,  i Łotwa. Za rekrutację uczestników z Polski odpowiadali eksperci z Instytutu Spraw Publicznych, którzy do udziału w Akademii zaprosili: Kingę Brudzińską, Dominikę Bychawską – Siniarską, Michała Marciniaka, Pawła Purskiego, Artura Wieczorka oraz Joannę Ziółkowską (zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich uczestników).
Podczas pobytu w Pradze eksperci z sześciu europejskich think tanków (Instytut Spraw Publicznych- Polska, EUROPEUM- Czechy, Nouvelle Europe– Francja, PROVIDUS- Łotwa, CIDOB– Hiszpania, CRPM– Macedonia) oraz zaproszeni goście zaproponują uczestnikom wykłady dotyczące m.in.: kryzysu  ekonomicznego w Europie, polityki rozszerzenia UE, demokracji i zarządzania w UE, polityki migracyjnej i integracji obywateli państw trzecich w UE oraz nacjonalizmu na Bałkanach. Z ramienia ISP zajęcia poprowadzą dr Jacek Kucharczyk, Prezes ISP i dr Agnieszka Łada, Kierownik Programu Europejskiego/Starszy Analityk.
Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać na stronie internetowej Akademii: www.feula.euZapisz się do newslettera
Newsletter