Politycy muszą rozmawiać z ludźmi. Jak ich do tego zmotywować? [WIDEO]
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Demokracja i społeczeństwo obywatelskie

Politycy muszą rozmawiać z ludźmi. Jak ich do tego zmotywować? [WIDEO]


To była jedna z głównych kwestii, nad którą dyskutowali zaproszeni 30 stycznia do siedziby ISP goście, w ramach spotkania: "Politycy – obywatele, obywatele – politycy" zorganizowanego przez ISP i Fundację Forum Długiego Stołu.


Spotkanie otworzył szef ISP, dr Jacek Kucharczyk. Stwierdził, że kwestia dialogu polityków z obywatelami nabrała szczególnego znaczenia po wyborach 15 października, w których wielką rolę odegrali obywatele i organizacje społeczeństwa obywatelskiego. Oczekują oni teraz nowej jakości w relacjach władzy z obywatelami.

Dyskusja była bardzo owocna, nie zabrakło dobrych praktyk i odwoływania się do doświadczeń z innych krajów. Jak sprawić, by obywatele mieli możliwość zabierania głosu, na temat rozwiązywania bieżących problemów społecznych? Co zrobić, by ich głos został usłyszany i wzięty pod uwagę?

Głos zabierali: Prof. Ireneusz Krzemiński z Wydziału Socjologii UW, Marcelina Zjawińska – założycielka Fundacji Splot Słoneczny, Jakub Wygnański prezes Fundacji Stocznia, Michał Terebecki Fundacja Wolne Sądy, Zofia Sanejko – twórczyni kampanii frekwencyjnej do kobiet "To Twój wybór".

Zapisz się do newslettera
Newsletter