List do premiera w sprawie zakończenia pushbacków
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

List do premiera w sprawie zakończenia pushbacków


Organizacje społeczne niosące pomoc humanitarną na granicy oraz wspierające uchodźców zwracają się do premiera Donalda Tuska w sprawie zaprzestania pushbacków czyli  przymusowego powrotu na stronę białoruską, gdzie migrantów czekają tortury i więzienie. Pod apelem Fundacji "Ocalenie" podpisało się 101 organizacji i 500 osób. Sygnatariuszem listu jest Instytut Spraw Publicznych, a także profesor Mirosław Wyrzykowski, przewodniczący Rady ISP, prof Monika Płatek, przewodnicząca Rady Programowej ISP, dr Hanna Machińska, członkini Rady ISP, oraz prezes Instytutu dr Jacek Kucharczyk. 


Pod apelem Fundacji "Ocalenie" podpisało się 101 organizacji i 500 osób.
 
"Pushbacki muszą zakończyć się natychmiast. Odkładając w czasie ich wstrzymanie, polskie władze przystają na łamanie praw człowieka. Nie tak wyobrażamy sobie obiecaną nam praworządność" - czytamy w liście.

Publikujemy pełną treść i listę podpisów (załącznik)

Instytut Spraw Publicznych jest sygnatariuszem tego listu oraz wcześniejszego w tej samej sprawie, o którym pisze Gazeta Wyborcza:

https://wyborcza.pl/7,162657,30566691,domagamy-sie-wsparcia-ze-strony-panstwa-dla-organizacji-humanitarnych.html?do_w=111&do_v=581&do_st=RS&do_sid=704&do_a=704#S.listy-K.P-B.1-L.1.zw
 
Zapisz się do newslettera
Newsletter