Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Instytut Spraw Publicznych partnerem merytorycznym EFNI


ISP jest partnerem tegorocznej, piątej już, edycji Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. W jego ramach współorganizowaliśmy spotkanie z v-ce przewodniczącym Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za unię energetyczną oraz debatę na temat cyfrowej i tradycyjnej gospodarki i relacji między nimi.


Podczas okrągłego stołu: „Energia dla regionu. Co oznacza solidarność energetyczna w Europie Środkowo-Wschodniej?” Maroš Šefčovič, v-ce przewodniczący Komisji Europejskiej, odpowiadający za wdrażanie projektu unii energetycznej spotkał się z przedsiębiorcami z regionu. Wspólnie poszukiwaliśmy będziemy odpowiedzi na pytania: Jaki powinien być kierunek rozwoju współpracy regionalnej w Europie Środkowo-Wschodniej?, Jakie oczekiwania wobec współpracy w obszarze energii prezentują państwa regionu?,  Jaka powinna być rola Polski w procesie budowy regionalnej współpracy w obszarze energii?

Z kolei uczestnicy debaty: „Coraz więcej cyfrowej, coraz mniej tradycyjnej gospodarki. Co zrobić, by Europa nie stała się cyfrową kolonią?” szukali odpowiedzi na pytania:  Kreatorzy czy konsumenci standardów cyfrowych? Jakie rozwiązania zapewnią nam decydujący głos w nowej rzeczywistości?, Co po Agendzie Cyfrowej 2020? Jak wyprzedzić resztę świata i aktywnie kreować zmieniającą się rzeczywistość?, Sharing economy, social marketplace, crowdfunding – jak najnowsze trendy będą wpływać na gospodarkę?

Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej gospodarki, postrzeganych w szerokim, globalnym kontekście. Jest organizowane od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Odbywa się w dniach 30 września – 2 października 2015 w Sopocie. Więcej: www.efni.pl
Zapisz się do newslettera
Newsletter