Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Europejska perspektywa Ukrainy


O poparciu europejskiego kierunku integracji Ukrainy, ocenie działań Zachodu w związku z uregulowaniem konfliktu rosyjsko-ukraińskiego  oraz oczekiwaniach wobec Zachodu  dyskutowali w Kijowie dr Jacek Kucharczyk, Prezes ISP oraz Łukasz Wenerski, analityk Programu Europejskiego.

Podczas dyskusji zorganizowanej w dniu 24 września przez Fundację Inicjatyw Demokratycznych im. Ilko Kucheriva zaprezentowane zostały najnowsze wyniki badania sondażowego  Instytutu Spraw Publicznych oraz Fundacji Bertelesmanna. Badanie przeprowadzone na Ukrainie, odpowiada m.in. na następujące pytania: Czy Ukraińcom faktycznie zależy na integracji ze Wspólnotą? Jak konflikt zbrojny na Ukrainie i wsparcie państw Zachodu wpływają na ocenę, jaką Ukraińcy wystawiają UE i jej państwom członkowskim? Czym, w oczach respondentów, różnią się skutki, potencjalnego większego zbliżenia się Ukrainy do Unii Europejskiej i do Rosji w obszarze gospodarki i w odniesieniu do pozycji międzynarodowej? Jak Ukraińcy oceniają zaangażowanie Polski, Niemiec, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych w rozwiązanie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego?

W dniu 14 października raport z badania sondażowego zaprezentowany zostanie w Warszawie, podczas spotkania w przedstawicielstwie Komisji Europejskiej.

Zapraszamy do rejestracji i udziału w wydarzeniu!

Zapisz się do newslettera
Newsletter