Czy i jak budować wspólne standardy pracy w krajach UE? Dyskusja o wizjach europeizacji stosunków przemysłowych z polskimi związkowcami.
Dodał(a):

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Dialog, praca i integracja społeczna

Czy i jak budować wspólne standardy pracy w krajach UE? Dyskusja o wizjach europeizacji stosunków przemysłowych z polskimi związkowcami.


W dniu 11 lipca 2019 r. szefowie dużych organizacji związkowych reprezentujących branże polskiego przemysłu i gospodarki podzielili się z nami swoimi opiniami na temat wyzwań związanych ze związkowymi negocjacjami na szczeblu europejskim.

Warsztat ekspercki, w którym wzięli udział jest pierwszym elementem badań eksploracyjnych na temat postrzegania przez związki zawodowe aktualnej sytuacji oraz przyszłych perspektyw procesu integracji europejskiej w sferze stosunków przemysłowych.
Badania realizowane są w ramach partnerskiego projektu ARTUS-CEE „Artykulacja strategii związkowych wobec  równania w górę standardów socjalnych w rozszerzonej Unii Europejskiej – głos krajów Europy Środkowo-Wschodniej”, obejmującego Polskę, Słowację, Słowenię, Bułgarię i Rumunię, a współfinansowanego przez Komisję Europejską. Instytut Spraw Publicznych jest liderem projektu.


Polecamy

NIEM - Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji
Monitoring i poprawa integracji beneficjentów ochrony międzynarodowej. forintegration.eu

Niemcy w zbliżeniu

Opisujemy fakty, komentujemy decyzje, tłumaczymy zawiłości niemieckiej polityki #niemcywzblizeniu
Zapisz się do newslettera
Newsletter