Mapa strony
ISP w mediach
TVN 24: – To jest polityk z krwi i kości – mówi w rozmowie z tvn24.pl dr Agnieszka Łada, niemcoznawca z Instytutu Spraw Publicznych ...
więcej»
Polecane Analizy i Opinie
PDF
Analizy i Opinie nr 143. Na drodze do polsko-bałtyckiej wspólpracy. Agnieszka Łada
Najczęściej czytane
Młodzi na rynku pracy. Raport z badania
Maciej Pańków
(Rok publikacji: 2012)
Kampanie społeczne
Baner
Aktualności
20 stycznia 2016, 16:00
Dyskusja o wzajemnym postrzeganiu się Polaków i Niemców na podstawie badań Instytutu Spraw Publicznych była częścią przyjęcia noworocznego w konsulacie Niemiec we Wrocławiu, organizowanego Przez Konsul Generalną wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Podczas rozmowy ekspert ISP, dr [...] więcej»
14 stycznia 2016, 14:50
Komitet Sterujący Forum Obywatelskiego UE-Rosja  jest kolejną z organizacji, która zwraca się do polskiego rządu o wprowadzanie zmian, które będą korzystne z punktu widzenia rozwoju państwa prawa w Polsce oraz większego zaangażowania się w dialog z przedstawicielami społeczeństwa Obywatelskiego. W [...] więcej»
22 grudnia 2015, 16:01
Instytut Spraw Publicznych, Fundacja Refugee.pl, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Polskie Forum Migracyjne, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej oraz Fundacja Agorazaangażowały się w realizację wspólnego projektu z Agencją K2, K2 Media i Task Force Consulting.   Owocem współpracy jest rozpoczynająca [...] więcej»
18 grudnia 2015, 11:44
- Szanowni Posłowie i Posłanki, prosimy Was, nie dawajcie nam w prezencie na Święta ustawy, która uderza w prawa i wolności obywateli - Instytut Spraw Publicznych wraz z innymi organizacjami społecznymi wystosował apel do posłów i posłanek w związku z projektem PiS zmiany ustawy o Trybunale Konstytucy [...] więcej»
17 grudnia 2015, 16:30
Decyzją jury konkursu „Potrzebni sąsiedzi” w składzie: Paulina Braun, Konrad Kruczkowski, Krystyna Męcik, Aleksandra Pezda, Paulina Sobiesiak-Penszko, Beata Tokarz oraz Paweł Włoch tytuł „Potrzebnej sąsiadki” oraz nagroda w wysokości 3 tys. zł ufundowana przez Pocztę Polską trafi do pani Anny Wójcik z [...] więcej»
15 grudnia 2015, 10:50
Debata: “Stosunek do imigrantów. Polska na tle Europy” odbędzie się 16 grudnia o godz. 12.30 w Pałacu Staszica. Stosunek do imigrantów. Polska na tle Europy Debata Wprowadzenie do dyskusji: Dr K. Andrejuk (IFiS PAN). Prezentacja wstępnych  wyników badania „Europejski Sondaż Społeczny”, do [...] więcej»
14 grudnia 2015, 14:55
W celu odgrywania ważnej roli w Europie i w relacjach transatlantyckich Polska potrzebuje Niemiec. Niemcy potrzebują Polski, jeśli chcą pozostać siłą kształtującą europejską jedność – to znaczy być otoczonymi przez przyjaciół, głosi najnowszy raport Grupy Kopernika, współtworzony przez analityka ISP. [...] więcej»
10 grudnia 2015, 16:16
W dniach 7-9 grudnia odbyło się w Budapeszcie kolejne Forum Społeczeństwa Obywatelskiego UE-Rosja. Po raz trzeci w spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Instytutu Spraw Publicznych.   Forum Społeczeństwa Obywatelskiego UE-Rosja stawia sobie za cel wspieranie niezależnych organizacji pozarządowych [...] więcej»
10 grudnia 2015, 15:15
Ukazał się raport porównujący opinie ekspertów z czterech krajów wyszehradzkich o sytuacji międzynarodowej, w opracowaniu którego uczestniczył ISP. Raport „Trends in Visegrad foreign policy” jest rezultatem badania ankietowego czeskiego Stowarzyszenia Spraw Międzynarodowych, prowadzonego jednocześ [...] więcej»
10 grudnia 2015, 11:55
O tym jakie są warunki pracy Polaków na wyspach i czy polscy pracownicy chętnie angażują się w działalność związków zawodowych dyskutowano podczas seminarium, które odbyło się 26 listopada br. w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Londynie. W spotkaniu wzięli udział badacze, eksperci, przedstawiciele [...] więcej»
9 grudnia 2015, 11:07
Instytut Spraw Publicznych rozpoczyna prowadzenie monitoringu ustawy z dnia 11 lipca 2014 roku o petycjach ( Dz.U. 2014 poz. 1195). Naszym celem jest analiza wdrażania zapisów ustawy w pierwszym roku jej funkcjonowania i poznanie praktyki stosowania nowych przepisów zarówno przez podmioty, instytucje [...] więcej»
[1] 2 3 4 5 6 =>


Nowe publikacje
Diverging Voices, Converging Policies: The Visegrad States’ Reactions to the Russia-Ukraine Conflict
Jacek Kucharczyk, Grigorij Mesežnikov (ed.)
(Rok publikacji: 2015)
Sytuacja kobiet w systemie emerytalnym
Joanna Petelczyc, Paulina Roicka
(Rok publikacji: 2016)
Partycypacja publiczna dzieci
Małgorzata Koziarek
(Rok publikacji: 2015)
Niewidzialna siła robocza
Paulina Sobiesiak-Penszko (red.)
(Rok publikacji: 2015)
All quiet in the Baltics?
Agnieszka Łada
(Rok publikacji: 2015)
Pracujesz w Wielkiej Brytanii? Korzystaj z brytyjskiej ochrony
Agata Chełstowska, Michał P. Garapich
(Rok publikacji: 2015)
Zarządzanie w organizacjach non-profit
Kwartalnik Trzeci Sektor 36
(Rok publikacji: 2015)
Grupa bałtycka. Polska, Litwa, Łotwa i Estonia
Aleksander Fuksiewicz, Agnieszka Łada
(Rok publikacji: 2015)
Porządek konstytucyjny w Polsce
Wojciech Sadurski
(Rok publikacji: 2015)


               
    

Wszystkie prawa zastrzeżone © Instytut Spraw Publicznych | 2010
Realizacja: TeamSolution.pl