Mapa strony
ISP w mediach
PAP: Udział kobiet w wyborach samorządowych był tematem zorganizowanej w poniedziałek przez pełnomocniczkę rządu ds. równego traktowania i Inst ...
więcej»
Zapraszamy
ZATRUDNIENIE CUDZOZIEMCÓW - BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA PRACODAWCÓW
Instytut Spraw Publicznych, Szpitalna 5/22, Warszawa 26 listopada 2014, 10:00
Szkolenia dla cudzoziemców - Moja Firma w Polsce
Ukraiński Dom 20 listopada 2014, 09:00

Polecane Analizy i Opinie
PDF
Analizy i Opinie nr 142. Obywatelski wymiar e-sądownictwa w Polsce. O wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w relacji interesanta z sądem.  Sylwia Kotecka.
PDF
Numer specjalny Analiz i Opinii 8/2014. Obywatele współdecydują. Prawo w praktyce. Anna Krajewska.
PDF
Numer specjalny Analiz i Opinii 7/2014. Między zainteresowaniem a zaangażowaniem – aktywność obywatelska i organizacje pozarządowe w Polsce. Anna Olech.
PDF
Analyses & Opinions No. 19/138 December 2013. The 2014 elections to the European Parliament in Poland. What should be done to avoid low voter turnout again? Anna Jezierska, Agnieszka Łada.
PDF
Analyses & Opinions No. 18/136 October 2013 Domestic challenges in Ukraine: implications for the EU. Grzegorz Gromadzki, Susan Stewart.
Infografika. Dekada w UE - perspektywa samorządów
Kampanie społeczne
Aktualności
20 listopada 2014, 15:00
Analiza Grupy Kopernika: Wbrew często powtarzanym głosom, że latem 2014 Polska i Niemcy miały różne polityki wobec Rosji i Ukrainy, oba kraje działały w oparciu o wspólne zasady, razem przyczyniając się do spójnej polityki UE wobec Rosji i Ukrainy. Obecna sytuacja na Ukrainie oraz działania, jakie [...] więcej»
14 listopada 2014, 14:38
Jesteśmy na finiszu kampanii wyborczej do samorządów terytorialnych, w których startuje blisko 12,5 tysiąca komitetów wyborczych, a wraz z kampanią wyborczą powraca dyskusja o zasadach finansowania ich działalności, padają pytania o efektywność istniejącego systemu oraz potrzebne  zmiany. O doj [...] więcej»
4 listopada 2014, 11:42
Jacek Kucharczyk w wywiadzie dla Gazety Wyborczej apeluje, żeby głosować na kobiety. - Głosujmy na kobiety, bo one mogą zmienić naszą politykę, także na szczeblu lokalnym, na lepszą, bardziej przyjazną zwykłym ludziom.   AGATA KONDZIŃSKA: Polska samorządowa się zmienia? JACEK KUCHARCZYK: Na pewn [...] więcej»
31 października 2014, 14:00
O wyzwaniach dla regionu Grupy Wyszehradzkiej podczas konferencji „Jeden region. Wiele historii” dyskutowali specjaliście z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Michał Boni, którego wystąpienie otwierało konferencję, podkreślał, że 2014 to szczególny rok dla naszego regionu z powodu 25. rocznicy r [...] więcej»
28 października 2014, 09:13
Wiesz, czym jest płeć społeczno-kulturowa? Nie boisz się "potwora" gender?  Lubisz organizować, pisać, zestawiać dane i wyszukiwać informacji?   Obserwatorium Równości Płci poszukuje właśnie Ciebie! Poszukujemy stażysy/stażystki do współpracy przy projektach związanych z tematyką równości płci. D [...] więcej»
22 października 2014, 15:15
Już w najbliższą niedzielę odbędą się w Ukrainie wybory parlamentarne . Łukasz Wenerski, analityk ISP będzie w centrum tych wydarzeń, uczestnicząc w misji obserwacyjnej. Zachęcamy do śledzenia jego pobytu Ukrainie za pomocą twittera. Wielu Ukraińców wyczekiwało tego momentu z ogromną niecierpliwoś [...] więcej»
20 października 2014, 15:00
Do Sejmu trafiła właśnie podpisana w maju polsko-niemiecka umowa o współpracy w zwalczaniu przestępczości. Dlaczego nowa umowa jest potrzebna i jak wygląda obecna kooperacja pomiędzy policjantami, strażnikami granicznymi i celnikami dyskutowano podczas seminarium „Policjanci i złodzieje – walka z prze [...] więcej»
14 października 2014, 12:10
Rząd niemiecki popiera sankcje nałożone na Rosję i nie planuje obecnie ich łagodzenia. Podobnie przedstawiciele niemieckiego biznesu, mimo negatywnych skutków ekonomicznych dla niemieckiej gospodarki, rozumieją wagę polityczną sankcji - to główne wnioski, które padły na samym początku dyskusji „Niemie [...] więcej»
3 października 2014, 12:52
Ewa Kopacz w expose zapowiedziała stworzenie w Polsce systemu pomocy prawnej dla ubogich. To pierwsza, tak konkretna deklaracja ze strony premiera nowego rządu realizacji postulatu, o który Instytut Spraw Publicznych wraz z partnerami apelował od wielu lat.   Obecnie bezpłatna pomoc prawna opiera si [...] więcej»
2 października 2014, 13:00
Chcesz z bliska zobaczyć, jak działa think-tank i wziąć udział w badaniach, analizach oraz innych pracach ISP? Zapraszamy do nas. Poszukujemy stażysty/stażystki do Programu Demokracji i Społeczeństwa.    Do zadań stażysty/stażystki będą należały m.in.: ·         Bieżące wsparcie pracowników Programu w [...] więcej»
25 września 2014, 14:00
Czy eurosceptycy powinni być izolowani? – to pytanie wzbudziło najwięcej kontrowersji podczas debaty ISP i Fundacji Heinricha Bölla. W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego partie eurosceptyczne odniosły duży sukces, również w tak znaczących państwach jak Francja i Wielka Brytania. W PE po [...] więcej»
24 września 2014, 11:00
Przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego z Unii Europejskiej, państw Partnerstwa Wschodniego oraz Rosji muszą zacząć ze sobą współpracować. To szczególnie ważne w obecnej, skomplikowanej sytuacji politycznej. W poniedziałek 22 września odbyło się w ISP spotkanie z przedstawicielkami Sekretari [...] więcej»
22 września 2014, 16:17
977organizacji pozarządowych z całej Europy, w tym 353 z Polski (wśród nich Instytut Spraw Publicznych) zaapelowało dziś do najważniejszych instytucji Unii Europejskiej o podjęcie kroków w związku z ostatnimi antydemokratycznymi działaniami na Węgrzech. Po zacieśnieniu kontroli nad mediami, sądownictw [...] więcej»
10 września 2014, 00:00
Już po raz kolejny Program Polityki Migracyjnej ISP zorganizował bezpłatne szkolenie pt. „Rozwiązywanie konfliktów w środowisku międzykulturowym" dla pracowników organizacji pozarządowych z całej Polski. Szkolenie odbyło się w dniach 8-9 września w siedzibie ISP w Warszawie. Warsztaty zgromadziły [...] więcej»
[1] 2 3 4 5 6 =>


Nowe publikacje
Mały ruch graniczny pisany cyrylicą
Łukasz Wenerski
(Rok publikacji: 2014)
(Nie)obecnosc kobiet w polityce
Małgorzata Druciarek, Aleksandra Niżyńska
(Rok publikacji: 2014)
A challenge for liberal democracy
Grzegorz Gromadzki, Łukasz Wenerski
(Rok publikacji: 2014)
Najczęściej czytane
Młodzi na rynku pracy. Raport z badania
Maciej Pańków
(Rok publikacji: 2012)


               
    

Raport roczny ISP
Raport roczny 2011

(Rok publikacji: 2012)
Baner
Wszystkie prawa zastrzeżone © Instytut Spraw Publicznych | 2010
Realizacja: TeamSolution.pl