Dlaczego rolnicy odrzucają Zielony Ład i politykę klimatyczną? 


To pytanie od kilku miesięcy  jest na ustach i w wyszukiwarkach chyba każdej osoby interesującej się klimatem i ochroną środowiska. Sprawiedliwa transformacja rolnictwa to temat, o którym właściwie nie da się rozmawiać, jeśli nie wiemy, jak wygląda codzienna praca rolniczek i rolników i jak ochrona środowiska lub nowa polityka rolna mogą wpłynąć na sytuację finansową ich gospodarstw i na produkcję żywności.

Zapraszamy na spotkanie online 12.04 o godzinie 17:00, podczas którego osoby na co dzień doradzające rolnikom i rolniczkom pomogą uzupełnić naszą wiedzę praktyczną i odpowiedzą na nurtujące nas pytania:

- Czy "typowy polski rolnik" istnieje?
- Kiedy działalność rolnicza się opłaca? - czyli: koszty, dopłaty i rynek zbytu.
- Jakie zmiany w nowej polityce rolnej budzą największy sprzeciw i dlaczego?
- Czy Zielony Ład może być korzystny dla rolników?
- Która grupa rolników to potencjalny sprzymierzeńca aktywizmu klimatycznego?
- Jaka może być rola aktywistów i aktywistek  w sprawiedliwej transformacji systemu żywnościowego?

Podczas  spotkania ekspertyzą i doświadczeniem podzielą się:

Florian Kowalczuk - ekspert przyrodniczy PROW, czynny inspektor i edukator rolnictwa ekologicznego, edukator adaptacji rolnictwa do zmian klimatu. Przez 4 lata kierował rezerwatem przyrody Beka, w którym prowadził też wypas kwaterowy i uprawy ekologiczne. Pasjonat ornitologii i ochrony dzikiej przyrody.

Anna Rakowska - doradczyni rolnicza, rolniczka z wykształcenia i pasjonatka zdrowej żywności. Anna doradza rolniczkom i rolnikom zarówno w zakresie dopłat, jak planowania struktury upraw czy przedsiębiorczości. Specjalizuje się w rolnictwie ekologicznym i zrównoważonym.


 
 

Jak (nie) rozmawiać o klimacie

Formularz był aktywny do 2024-04-12 14:00.
Zapisz się do newslettera
Newsletter