Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Osób Migrujących (International Migrants Day)  zapraszamy na  webinarium w trakcie ktorego zostaną przedstawiane wyniki piątej edycji globalnego badania MIPEX (Migrant Integration Policy Index), obejmującej lata 2014-2019.

Dowiemy się jak Polska wypadła na tle innych krajów w 8 obszarach integracji obejmujących:  pobyt stały, łączenie rodzin, obywatelstwo,  rynek pracy,  edukację, zdrowie, przeciwdziałanie dyskryminacji, udział w życiu politycznym. 

Wyniki badan przedstawi Thomas Huddleston, ekspert Migration Policy Group (Belgia)

W drugiej części spotkania wyniki Polski w badaniu MIPEX zostaną zestawione z wynikami badania Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji. Badanie jest poświęcone integracji osób migrujących przymusowo, posiadających ochronę międzynarodową (status uchodźcy, ochronę uzupełniającą) lub ochronę krajową (zgodę na pobyt ze względów humanitarnych, zgodę na pobyt tolerowany).  Podczas webinarium skupimy się na najważniejszym aspekcie integracji jakim jest legalizacja pobytu osoby uciekającej przed prześladowaniem i jej rodziny oraz na aspektach prawnych i praktycznych nabycia obywatelstwa polskiego.

W dyskusji wezmą udział: 

Kseniya Homel, Instytut Spraw Publicznych 
Piotr Kaźmierkiewicz, ekspert w zakresie migracji, współpracujący z Instytutem Spraw Publicznych oraz IOM
Ewa Kownacka, Instytut Spraw Publicznych

Spotkanie się odbędzie w języku polskim i angielskim, bez tłumaczenia. 

Prosimy o rejestrację za pomocą poniższego formularza. Spotkanie obędzie się na platformie ZOOM.  Link umożliwiający uczestnictwo w wideo-konferencji zostanie przesłany do osób zarejestrowanych w dniu 16 grudnia.

Formularz rejestracji na wydarzenie - Prawo i praktyka: czym różni się uchodźstwo od migracji z wyboru.

Formularz był aktywny do 2020-12-16 23:59.

Polecamy

NIEM - Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji
Monitoring i poprawa integracji beneficjentów ochrony międzynarodowej. forintegration.eu

Przeskok do zgody

Seria podkastów poświęcona historii optymizmu, tj. aktywności Polek i Polaków, która doprowadziła do obalenia komunizmu w 1989 roku.
Zapisz się do newslettera
Newsletter