Wydarzenia
październik 19 18:00

NGO - misja na umowę zlecenie?

Miejsce:
Marzyciele i Rzemieślnicy Bracka 25, III piętro, 00-028 Warszawa
Podczas debaty zastanowimy się, jakim pracodawcą jest trzeci sektor. Jak mogą i jak powinny się zachowywać organizacje pozarządowe zatrudniając pracowników? Gdzie leżą granice związane z zachowaniem w sektorze standardów w tym zakresie.
 
Czy NGOsy, same szerząc ideały związane z rozmaitymi wymiarami życia społecznego, mogą naruszać jego inne zasady, w tym te związane ze stosunkiem pracy?
 
Czy sektor pozarządowy może być atrakcyjnym pracodawcą, który tworzy swoim pracownikom perspektywy rozwoju i zapewnia stabilizację? Jakich warunków działania do tego potrzebuje


W debacie udział wezmą:

Marta Graczyk-Białek - prezeska Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", koordynatorka programu "Zoom na domy kultury". Socjolożka i dziennikarka; absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Laboratorium Reportażu Collegium Civitas. Autorka projektów społecznych i książek poświęconych animacji kultury i działaniom społecznym. Prowadzi szkolenia z zakresu tworzenia i zarządzania projektami społecznymi. 

Krzysztof Cibor - działacz społeczny, przedstawiciel Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza, Komisja Pracujących w Organizacjach Pozarządowych 

Ewa Jakubowska-Lorenz - pracuje w Instytucie Globalnej Odpowiedzialności, gdzie odpowiada za kontakty z mediami. Przez ponad 8 lat była dziennikarką Polskiej Sekcji radia BBC (2 lata w Londynie). Później była rzeczniczką prasową w organizacjach ekologicznych – Greenpeace, potem ClientEarth. Pracowała też w dziale Public Affairs ambasady USA, gdzie zajmowała się współpracą z NGO i rekrutacją do programów wymiany.

Izabela Przybysz - specjalizuje się w problematyce rynku pracy, jest koordynatorką projektów w Instytucie Spraw Publicznych z zakresu polityki społecznej, a w szczególności przedsiębiorczościi społecznej i innowacji. Jest także blogerką, prowadzącą portal YoLaMa (http://yolama.eu/) dotyczący młodych na rynku pracy.

Bogna Świątkowska - pomysłodawczyni, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, z którą zrealizowała kilkadziesiąt projektów poświęconych przestrzeni publicznej, architekturze i projektowaniu, a także konkursów adresowanych do architektów i projektantów młodego pokolenia. Inicjatorka i wydawca NN6T. Naczelna pierwszego popkulturalnego miesięcznika Machina (1998-2001). Przewodnicząca Społecznej Rady Kultury przy Prezydencie m.st. Warszawy oraz Zespołu ds. Miejskich Polityk Kulturalnych przy Narodowym Centrum Kultury, członkini Rady Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy. 

Rozmowę poprowadzi Marek Rymsza, redaktor naczelny kwartalnika Trzeci sektor.

Wprowadzenie do dyskusji: 

Piotr Adamiak, Stowarzyszenie Klon/Jawor
dr Agnieszka Rymsza, ekspertka Instytutu Spraw Publicznych, adiunkt w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka.

Dyskusja jest organizowana przez Instytut Spraw Publicznych, Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie Klon/Jawor we współpracy z kwartalnikiem Trzeci Sektor.Debata odbywa się w związku z ukazaniem się nowej edycji raportu Civil Society Organization Sustainability Index, który pokazuje poziom stabilności sektora pozarządowego w Polsce na tle europejskim. Część raportu poświęconą Polsce od 10 lat przygotowują badacze Instytutu Spraw Publicznych.Wstęp wolny!

Polecamy

NIEM - Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji
Monitoring i poprawa integracji beneficjentów ochrony międzynarodowej. forintegration.eu

“Beyond Us and Them”

Seria podkastów o radykalizacji w czasach polaryzacji społecznej
Zapisz się do newslettera
Newsletter