Szkolenia dla pracowniczek i pracowników Instytutu Spraw Publicznych

Dzięki środkom przekazanym nam w ramach projektu „Gospodarka odpadami w gminach. Diagnoza i wsparcie”, a przeznaczonym na rozwój naszej organizacji, udało się zorganizować cykl szkoleń dla pracowniczek i pracowników Instytutu Spraw Publicznych.


Jako priorytetowe obszary do pracy wybrano kwestie związane z wystąpieniami publicznymi oraz sztuką prezentacji – czyli umiejętnościami, które są niezbędne niemal wszystkim naszym pracownikom. Wynikało to z przekonania, że właśnie w tym obszarze potrzebne jest nam udoskonalenie, aby skuteczniej docierać do naszych odbiorców. Często bowiem od umiejętności profesjonalnej prezentacji wyników naszych badań i analiz zależy możliwość realnego oddziaływania na rzeczywistość.

7 czerwca 2022 r. oraz 27 września 2022 r. odbyły się szkolenia z zakresu emisji głosu i dykcji, dla dwóch grup pracowniczek i pracowników. Szkolenia poprowadziła Katarzyna Moskal – założycielka Akademii Głosu, logopeda medialny i trener emisji głosu z wieloletnim doświadczeniem.
 


W ramach tego niezwykle użytecznego i praktycznego szkolenia uczyliśmy się podstaw emisji głosu i pracy z oddechem. Poznawaliśmy także tajniki pracy nad rozluźnieniem ciała, a zwłaszcza aparatu głosowego. Nauczyliśmy się, jak właściwie wzmacniać dźwięki i jak odpowiednio wykorzystywać swój potencjał głosowy poprzez świadome użycie naturalnych rezonatorów ciała. Poznaliśmy także podstawy artykulacji i dykcji. Każdy z uczestniczek i uczestników został potraktowany indywidualnie i uzyskał wskazówki do tego, nad czym najbardziej potrzebuje popracować.

28.06.2022 r. oraz 10.10.2022 odbyły się szkolenia z wizualizacji danych, przeprowadzone przez Dominikę Siwińską (firma Socjografka), graficzkę z dużym doświadczeniem w profesjonalnym tworzeniu prezentacji i specjalistkę od komunikacji wizualnej.

Po analizie potrzeb uczestniczek i uczestników szkolenia szkolenie skupiło się przede wszystkim na zaawansowanej obsłudze programu Power Point, aby pomóc pracowniczkom i pracownikom ISP przygotowywać atrakcyjne wizualnie i profesjonalne prezentacje. Osoby uczestniczące w szkoleniu nauczyły się wielu przydatnych funkcji Power Pointa, które będą mogły na co dzień wykorzystywać do tworzenia pięknych i czytelnych prezentacji. Nauczyliśmy się pracy z grafiką, profesjonalnej edycji tekstów w prezentacji, a także tego, skąd czerpać inspiracje i trendy do pracy w programie.
 


Projekt został finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.


 
Zapisz się do newslettera
Newsletter