Ekonomia szyta na miarę

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Szyjemy Święta na miarę


W ISP przed Świętami zapanował duch ekologii i świadomej konsumpcji. Gdy nadszedł czas dekorowania biura ozdobami świątecznymi nasze obie Kasie zarządziły, że w tym roku trzeba do tego podejść z pomysłem i po gospodarsku, majac na względzie aspekty ekonomiczne, a przede wszystkim naszą nową kolorystykę. A ten rok w życiu ISP był wyjątkowy. Nasze badania, ekspertyzy i kampanie występowały już w nowej szacie graficznej, a wszystko w biało-niebieskich odcieniach nowego logo.

A więc na początek krótki film klatkowo-instruktażowy jak można wykonać ozdoby świąteczne z różnych materiałów bądź dostosować stare już ozdoby do nowej identyfikacji wizualnej. Extra dziewczyny! Czuję, że musimy zacząć organizować w ramach projektów warsztaty artystyczne:)

Tych, którzy nie mają czasu na samodzielne wykonanie ozdób lub prezentów, zachęcam do zakupu podarunków wytworzonych przez przedsiębiorców społecznych. Przedsiębiorstwa społeczne oferują masę przeróżnego rodzaju przedmiotów, od filcowej biżuterii po ekologiczne dżemy. A dokonując zakupu wspieramy inicjatywy, które stwarzają możliwości zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych czy długotrwale bezrobotnych.

O pomysłach na społecznie odoiwiedzialne prezenty można przeczytać w artyklue Oli Muzińskiej pt. "Prezenty od przedsiębiorców społecznych" na portalu Ekomomiaspoleczna.pl To bardzo ciekwy i przydatny ranking prezentów dla wszystkich, dla których opróćz dobrej jakości ważny jest także społeczny wymiar przedsięwziecia.

Jeżeli chcielibyście zakupić ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, a także poznać członkinię zakładanej właśnie spółdzielni socjalnej, dowiedzieć się czym się będą zajmować i w jaki sposób planują animować życie w Konstancinie - warto wpaść dzisiaj do siedziby Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych na ul. Szpitalnej 6 lok. 2/5!


A po inne prezenty i ozdoby ze społecznym akcentem i z designerskim chatakterem warto się udać dziś wieczorem na warszawską ASP. Studenci Akademii organizują świąteczny kiermasz, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz leczenia Profesora ASP, który zmaga sie z choroba nowotworową. Do zakupienia bedą artystyczne prezenty: grafiki, ilustracje, obrazy, rysunki, trójwymiarowe kartki pocztowe (jak ta na zdjęciu powyżej), a nawet ostatni krzyk mody - filcowe wąsy!

O takie:
 


A więc do dzieła, kupujmy odpowiedzialnie i społecznie!
Zapisz się do newslettera
Newsletter