Ekonomia szyta na miarę

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Czekając na wyniki konkursu na najlepsze innowacje społeczne, czyli blog prosto z brukselskiego Jajka


Ekonomia szyta na miarę budzi się z zimowego snu i powraca na bloga! I jest dziś ku temu swietna okazja, bo już za kilka godzin poznamy wyniki konkursu Komisji Europejskiej na najlepszą innowacje społeczne w obszarze zatrudnienia. Trzymamy kciuki za polski projekt Mama CoWork!

O ogłoszeniu konkursu Komisji Europejskiej pisałam na blogu pisałam w grudniu 2012 r. Celem konkursu było poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań sprzyjających tworzeniu nowych miejsc pracy dla grup szczególnie zagrożonych wykluczeniem społecznym w krajach Unii Europejskiej.

W ramach konkursu zostało zgłoszonych aż 605 projektów! Wśród 10 najlepszych pomysłów nominowanych do nagrody głównej znalazł się także pomysł zgłoszony przez fudację Miasto Mamy, więc mamy pełne powody do dumy!

Projekt Mama CoWork
zakłada stworzenie przestrzeni coworkingowej dla mam, w której mogłyby łączyć pracę zawodową (wynajem przestrzeni biurowej czy usług recepcyjnych) z opieką nad dziećmi (na miejscu będzie działał klub malucha). Miejsce ma pobudzać i aktywnie wspierać kobiecą przedsiębiorczość. W założeniu w przestrzeni coworkingowej zostanie także uruchomiony miniinkubator przedsiębiorczości, w którym mamy planujące założenie własnego biznesu, będą mogły uzyskać odpowiednie wsparcie. Mama CoWork to także przestrzeń edukacyjna, w ofercie znajdą się różnego rodzaju warsztaty rozwojowe.

O sytuacji mam na rynku pracy w Polsce, o tym skąd wziął się pomysł na założenie Mama CoWork, a także jakie dokładnie usługi będą dostępne w przestrzenii coworkingowej można przeczytać w artykule, który ukazał się na portalu ekonomiaspoleczna.pl A w następnych wpisach opublikuję wywiad z autorkami projektu Mama CoWork, Karoliną Dorożałą i Kamilą Jeżowską-Hułas. Z dziewczynami rozmawiałam jeszcze przed opublikowaniem informacji o tym, że znalazły się wsród finałowej dziesiątki.

Ceremonia wręczenia nagórd odbywa się w ciekawym miejscu, bo w brukselskim Jajku - innowacyjnej przestrzeni łączącej świat reklamy i mediów ze światem kultury i nauki. W budynku starej fabryki odbywają się obecnie wydarzenie kulturalne, debaty i konferencje. 


Podczas dzisiejszej gali autorki i autorzy trzech zwycięskich projektów otrzymają z rąk samego przewodniczącego Komisji Europejskiej, José Manuel Durão Barroso, czeki na nagrodę  w wysokości 20 000 Euro, która umożliwi im zrealizowanie innowacyjncych pomysłów.


Trzymamy kciuki!

Zapisz się do newslettera
Newsletter