Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Zapraszamy na seminarium: Rola nowoczesnych technologii w poszerzaniu dostępu obywatela do prawa


Na seminarium organizowanym w ramach prac Rady Ekspertów Programu Obywatel i Prawo postanowiliśmy zastanowić się nad możliwościami wykorzystania narzędzi elektronicznych do szeroko pojętego poszerzania dostępu obywateli do pomocy prawnej.

 

Rola nowoczesnych technologii
w poszerzaniu dostępu obywatela do praw
a
 
12 kwietnia 2012 r. (czwartek), godz. 13.00  

 

Chcielibyśmy w szczególności skupić się na następujących zagadnieniach:
·         Jak nowe narzędzia informatyczne zmieniają pracę prawników?
·         Czy i w jakim zakresie możliwa jest automatyzacja niektórych usług prawnych?
·         Jakie nowe rodzaje usług mogą się rozwinąć dzięki nowoczesnej technologii?
·         Czy i w jakim zakresie możliwe jest obniżenie kosztów dostępu do pomocy prawnej dzięki szerszemu korzystaniu z nowoczesnych technologii?
·         Jak nowe technologie mogą być wykorzystane w rozwoju dostępu do bezpłatnego poradnictwa prawnego dla osób niezamożnych?
 
Spotkanie będzie miało charakter seminaryjny i do zabrania głosu zapraszamy wszystkich jego uczestników. Wystąpienia wprowadzające zgodzili się wygłosić Pan Mecenas Marcin Radwan-Röhrenschef oraz Pani Mecenas Ewa Stompor-Nowicka (Sekretarz Krajowej Rady Radców Prawnych). Spotkanie poprowadzi Grzegorz Wiaderek (INPRIS - Instytut Prawa i Społeczeństwa) - Przewodniczący Rady Ekspertów Programu Obywatel i Prawo.
 
Do udziału w seminarium zapraszamy prawników, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli instytucji publicznych.
 
Seminarium odbędzie się 12 kwietnia 2012 r. (czwartek) w Sali Konferencyjnej Instytutu Spraw Publicznych, ul. Szpitalna 5 lok. 22  w Warszawie w godz. 13.00-15.00.
 
Z powodu ograniczonej liczby miejsc prosimy o potwierdzenie udziału na adres: malgorzata.druciarek@isp.org.pl lub numer telefonu 22 556 42 92.
Zapisz się do newslettera
Newsletter