Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Wspieramy rozwój partycypacji publicznej na Ukrainie


Od poprzedniego roku wspieramy rozwój partycypacji publicznej w trzech ukraińskich miastach: Melitopolu, Pierwomajsku i Wilnogorsku.

Na początku marca w Melitopolu podpisane zostało pomiędzy lokalną władzą, miejscowym uniwersytetem i organizacją pozarządową „Patriot” trójstronne porozumienie na rzecz realizacji projektu „Rozwój strategii przekształcania publicznych  bibliotek w centra informacji”.

Cieszymy się, że możemy pomóc kolegom z Melitopola przekształcić miejscowe biblioteki w  innowacyjne centra informacyjne!

W projekcie zaplanowaliśmy m.in. serię szkoleń w Ukrainie, wizytę studyjną ukraińskich działaczy społecznych w Polsce oraz wspólną pracę na Inspiratorem Partycypacyjnym - poradnikiem w języku ukraińskim, który pomoże ukraińskim aktywistom i urzędnikom przygotowywać i prowadzić działania mające na celu angażowanie obywateli i lokalnych ngo w życie publiczne oraz w procesy podejmowania decyzji dotyczących najbliższego otoczenia.

 – Liczymy, że wiedza, którą przekażemy kolegom i koleżankom z Pierwomajska, Melitopola i Wilnogorska zaprocentuje i wystartują oni z pomysłami na partycypację  w swoich własnych miastach - mówi Łukasz Wenerski, koordynator projektu z ramienia Instytutu Spraw Publicznych.

Zapisz się do newslettera
Newsletter