Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

O polsko-niemieckich stereotypach w Ambasadzie Niemiec z udziałem Steffena Moellera


O Warszawie w niemieckich oczach, polskich stereotypach o Niemczech oraz polsko-niemieckich nieporozumieniach komunikacyjnych dyskutowała w Ambasadzie Niemiec ze Stefffenem Moellerem dr Agnieszka Łada, kierownik Programu Europejskiego Instytutu Spraw Publicznych.

Spotkanie promowało najnowszą książkę Steffena Moellera, „Viva Warszawa”. „Najbardziej znany Niemiec w Polsce”, jak niejednokrotnie opisuje się jej Autora, snuje w niej opowieść o polskiej stolicy, zachęcając Niemców do odwiedzenia i zgłębienia tajemnic miasta. Rozprawia się przy tym z niemieckimi przesądami na temat Polski i Polaków, opowiada żartobliwe historyjki dotyczące swoich doświadczeń z życia w polskiej stolicy. 

Podczas wspólnej rozmowy, która zgromadziła 180 osób, Steffen Moeller i Agnieszka Łada – autorka wielu publikacji na temat polsko-niemieckiego postrzegania się, rozprawiali się z kolejnymi stereotypami, tłumaczyli różnice w polskim i  niemieckim podejściu do komunikacji oraz przybliżali nieznane fakty z historii i teraźniejszości Warszawy.

 
Więcej o spotkaniu:
http://www.polen.diplo.de/Vertretung/polen/pl/11-kultur-dt-minderheit/01-aktuelles/steffenmoeller.html
Zapisz się do newslettera
Newsletter