Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Debata o młodych w Europie za nami!


Co młodzi zawdzięczają Europie oraz co Europa może zawdzięczać młodym? Kolejna debata z cyklu "Pytania o Europę" już za nami!

Jak pokazują wyniki, młodzi zdecydowanie popierają członkostwo w Unii Europejskiej. Jednocześnie to właśnie młodzi wydają się najbardziej podatni na populizm i radykalizm. To właśnie młodzi częściej głosują na partie antyeuropejskie, a frekwencja (szczególnie w wyborach do Parlamentu Europejskiego) jest w tej grupie najniższa.

Unia jest z kolei krytykowana za nieadekwatną odpowiedź na problemy młodych, których sytuacja na rynku pracy, szczególnie w Europie Zachodniej, jest często dramatyczna.

Paneliści skupili się na próbie odpowiedzi na pytania o to, czego młodzi ludzie oczekują od Unii Europejskiej i jak zarażać młodzież wiarą w ideę europejskości.Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie przez Instytut Spraw Publicznych, Fundację im. Friedricha Eberta oraz Instytut Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i za udział w dyskusji, w której udział wzięli: Marzenna Guz- Vetter (Komisja Europejska w Polsce), Veszna Wessenauer (Political Capital HU) oraz Damian Syjczak (Federacja Młodych Socjaldemokratów, absolwent Akademii Demokracji Socjalnej). Debatę prowadziła dr Agnieszka Łada (Instytut Spraw Publicznych).
 


 

 

 

  • Pytania o Europę
  • Zapisz się do newslettera
    Newsletter