Podczas spotkania przyjrzymy się polityce klimatycznej Stanów Zjednoczonych, szczególnie miejscu, jakie w prezydenckiej kampanii wyborczej zajmuje tematyka zmian klimatu. Jak wygląda obecnie polityka klimatyczna USA? Czy zmiany klimatu staną się ważnym tematem w zbliżającej się kampanii wyborczej? Jakie jest podejście do tematu kandydatów na prezydenta, a co myślą sami Amerykanie? Jak może zmienić się polityka klimatyczna USA po wyborach i w jaki sposób może wpłynąć na współpracę gospodarczą USA-Europa-Chiny?

Również w Europie to czas wielu zmian - także dotyczących polityki klimatycznej. Trwają prace nad wieloletnim unijnym budżetem, planowane jest powołanie Funduszu Odbudowy po pandemii koronawirusa oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. W kontekście możliwych powyborczych scenariuszy w USA, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaki wpływ na potencjał gospodarczy Europy i Polski będą miały decyzje UE na rzecz Zielonej Europy. Jakie warunki Polska będzie musiała spełnić, aby skorzystać na tych procesach? Wreszcie, czy klimat może stać na przeszkodzie współpracy gospodarczej Europy i USA?

Nasi goście:

prof. Danuta Hübner –  posłanka do Parlamentu Europejskiego, członkini m.in. Komisji Handlu Międzynarodowego, Komisji Gospodarczej i Monetarnej oraz Delegacji ds. stosunków ze Stanami Zjednoczonymi w Parlamencie Europejskim
Alden Meyer - wieloletni ekspert Kongresu Stanów Zjednoczonych i ONZ  ds. polityki klimatycznej, energetycznej i środowiskowej. Negocjator klimatyczny od lat 90 XX wieku. Współtworzył politykę klimatyczną USA i ONZ. 

Prosimy o rejestrację online do 21 września 

Klauzula informacyjna RODO

Formularz rejestracji na wydarzenie - Klimat, polityka, gospodarka. Perspektywa Stanów Zjednoczonych, Europy i Polski

Formularz jest aktywny do 2020-09-21 23:59.
* - pole wymagane

Polecamy

NIEM - Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji
Monitoring i poprawa integracji beneficjentów ochrony międzynarodowej. forintegration.eu

Przeskok do zgody

Seria podkastów poświęcona historii optymizmu, tj. aktywności Polek i Polaków, która doprowadziła do obalenia komunizmu w 1989 roku.
Zapisz się do newslettera
Newsletter