Zapraszamy na ostatnie już spotkanie z cyklu „Jaka Polska po wyborach 2023?”, podczas którego chcemy zaprezentować dorobek naszej wielomiesięcznej pracy.

Celem tej inicjatywy była dyskusja nad najważniejszymi problemami polityczno-społeczno-gospodarczymi, z którymi przyjdzie mierzyć się opozycji demokratycznej w trakcie kampanii wyborczej do polskiego parlamentu oraz budowania bazy programowej do wspólnych rządów. Do udziału w panelach tematycznych zostali zaproszeni politycy i polityczki – przedstawiciele czterech głównych partii opozycyjnych – oraz wybitni eksperci. Moderowania tych dyskusji podjęli się uznani naukowcy i dziennikarze. 

Od września 2022 do kwietnia 2023 zorganizowaliśmy 17 paneli, które dotyczyły fundamentalnych spraw dla Polski tak teraz, jak i po wyborach - polityki zagranicznej, wojnie w Ukrainie, praworządności, praworządności okresu przejściowego, mediom publicznym, wizerunkowi Polski za granicą, mediom czasów wojny, polityce klimatycznej, edukacji, a także sprawom gospodarczym, służbom specjalnym i policji, polityce społecznej, tożsamości i IPNowi, kwestiom obronności, Konkordatowi i świeckości Państwa, Unii Europejskiej i wspólnej walucie oraz samorządom.

Dorobek ten zawarty w dokumencie „Rekomendacje programowe” zostanie podczas spotkania w „Polityce” zaprezentowany w skrótowej formie, a w formie pełnego dokumentu wręczony liderom czterech partii opozycyjnych.

Program spotkania

10.45 - rejestracja i powitalna kawa
11.15 - prezentacja "Rekomendacji programowych"
11.45 - wręczenie publikacji liderom partii opozycyjnych oraz pierwsze komentarze
13.00 - oficjalne zakończenie i poczęstunek

Gospodarzem spotkania będzie red. Jerzy Baczyński

Spotkanie w formule zamkniętej; nie przewiduje się mediów.

Jaka Polska po wyborach 2023? Rekomendacje programowe

Formularz był aktywny do 2023-05-16 23:59.
Zapisz się do newslettera
Newsletter