Wydarzenia
listopad 30 18:00

Go East and deep? Rozmyślania o przyszłości i rozszerzeniu Unii Europejskiej

Miejsce:
Sala Europa, Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa

Go East and deep? Jak będzie wyglądać Unia Europejska jutra? Potrzeba procesu reform UE w kontekście zbliżającego się jej rozszerzenia jest powszechnie dyskutowana, ale tymczasem brak jasnej odpowiedzi, jak miałaby wyglądać UE27+, aby była odporna na kryzysy i gwarantowała swoim obywatelom przestrzeń bezpieczeństwa, wolności i sprawiedliwości?

Wraz z Państwem i naszymi wybitnymi ekspertami chcielibyśmy odpowiedzieć na te ważne pytania: Jaką konstrukcję musi mieć UE, aby była gotowa na rozszerzenie? Jak mogłyby wyglądać kolejne konkretne kroki w kierunku rozszerzenia? Biorąc pod uwagę wyzwania geostrategiczne, czy powinniśmy szukać kreatywne rozwiązań, aby przyspieszyć proces rozszerzenia?

Zapraszamy do dyskusji z udziałem ekspertów i ekspertek:

DR HAB. AGNIESZKA CIANCIARA, Instytut Studiów Politycznych PAN, badaczka zróżnicowanej integracji i dezintegracji oraz polityki sąsiedztwa UE.

FRANK BURGDÖRFER, członek zarządu Sieci Ruchu Europejskiego Niemcy (Europäische Bewegung Deutschland, EBD), ekonomista i politolog zaangażowany w pogłębienie UE w licznych międzynarodowych projektach w Unii i krajach kandydujących.

Dyskusję poprowadzą MANUEL KNAPP, kierownik ds. programowych EAB i MAŁGORZATA KOPKA-PIĄTEK, dyrektorka Programu Polityki Europejskiej i Migracyjnej ISP. 

Wydarzenie będzie miało format dyskusji fishbowl. Po wprowadzających wypowiedziach panelistów, zapraszamy publiczność do aktywnego zadawania pytań i komentarzy. 

Dyskusja odbędzie się w języku polskim i niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym. Po debacie zapraszamy na rozmowy kuluarowe przy poczęstunku. 

Uprzejmie prosimy o rejestrację poprzez formularz online.

Debata organizowana jest przez EAB i ISP ze wsparciem finansowym UE i jest częścią serii wydarzeń EAB "Exchange“. 
Klauzula informacyjna RODO
 

Go East and deep? Rozmyślania o przyszłości i rozszerzeniu Unii Europejskiej

Formularz był aktywny do 2023-11-29 23:59.
Zapisz się do newslettera
Newsletter