Co UE może zrobić dla Ciebie, co Ty możesz zrobić dla UE? O postulatach młodego pokolenia i ich realizacji w polityce europejskiej

Miejsce:
Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa

Kolejne wybory zbliżają się coraz większymi krokami. Już 9 czerwca zdecydujemy o tym, kto będzie nas reprezentował w Parlamencie Europejskim. W tej ważnej instytucji dyskutowane są tematy istotne dla każdego z nas.

Od regulacji dotyczących wspólnego rynku, płatności natychmiastowych, przez poprawę warunków w miejscu pracy, po wspólną walkę z wyzwaniami, jak np. pandemia COVID-19 czy wojna w Ukrainie. Ustanawiane przy udziale PE prawo unijne dotyczy większości obszarów naszego życia oraz zewnętrznych relacji UE.

W debacie z udziałem młodego pokolenia chcemy przyjrzeć się temu, jak UE wpływa na życie młodych osób w Polsce i całej wspólnocie europejskiej? Porozmawiamy o tym, jakie są postulaty młodego pokolenia do przyszłych władz Unii? Na jakich wartościach szczególnie zależy młodym Europejkom i Europejczykom? Jak mogą zwiększyć swój wpływ na politykę i decyzje podejmowane w instytucjach UE?

W debacie udział wezmą: 

Filip Pazderski, Instytut Spraw Publicznych

Dominika Guzik, Erasmus Student Network Polska

Jessica Koczwara, Stowarzyszenie #DziewczynyNaWybory

Moderacja: Małgorzata Kopka-Piątek, Instytut Spraw Publicznych
 

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu ChARTer. Poznajmy Kartę Praw Podstawowych, finansowanego ze środków UE 

Co UE może zrobić dla Ciebie, co Ty możesz zrobić dla UE? O postulatach młodego pokolenia i ich realizacji w polityce europejskiej

* - pole wymagane
Zapisz się do newslettera
Newsletter