Status:

Projekt

Podziel się

Wizyta studyjna "Polskie doświadczenia transformacyjne dla Egiptu" (2012)


Data wizyty: 11-17.11.2012 r.
 
Celem wizyty było przekazanie wiedzy na temat doświadczeń polskiej transformacji demokratycznej, zapoznanie uczestników z nowoczesnymi metodami pracy analitycznej i funkcjonowaniem think tanku oraz promocja Polski i Warszawy. Podczas wizyty zorganizowane zostały spotkania z uczestnikami transformacji i przedstawicielami polskiej opozycji demokratycznej oraz spotkania z przedstawicielami trzeciego sektora  i mediów. Ponadto przewidziany został program turystyczno-kulturalny, tj. zwiedzanie Warszawy z arabskojęzycznym przewodnikiem oraz oglądanie filmu o polskiej transformacji Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jeden dzień wizyty zarezerwowany został na całodniowe szkolenie z pracy analitycznej i pisania policy papers w naszym instytucie. Mamy nadzieję, że wizyta pozwoliła młodym analitykom zapoznać się z doświadczeniami i efektami polskiej transformacji demokratycznej, tak aby mogli je wykorzystać w transformacji egipskiej.
 
Profil uczestników wizyty studyjnej:
W wizycie studyjnej w Warszawie uczestniczyło siedmiu młodych egipskich analityków. Były to osoby z wykształceniem w dziedzinie nauk politycznych, ekonomicznych oraz stosunków międzynarodowych. Kilku uczestników odbyło całość lub część studiów na uczelniach europejskich, takich jak Sorbona w Paryżu czy Europejski Instytut Uniwersytecki we Florencji. Koordynator wizyty po stronie egipskiej, posiada tytuł doktora, a jedna z uczestniczek wizyty jest w trakcie pisania doktoratu poruszającego tematykę transformacji demokratycznej w Egipcie. Goście naszego instytutu są również autorami publikacji akademickich i prasowych o tematyce społeczno-politycznej. Większość z nich posiada bogate doświadczenie z pracy oraz staży odbytych w organizacjach pozarządowych, think tankach oraz instytucjach międzynarodowych, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych czy Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.
 
Kontakt:
Anna Jezierska
Asystent Programu Europejskiego
tel. (+48 22) 5564268
e-mail: anna.jezierska@isp.org.pl

Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Zagranicznych RP w ramach programu "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2012"
 


Projekt realizowany we współpracy z Arabskim Forum Alternatywy.

Podziel się
Zapisz się do newslettera
Newsletter