Status:

Projekt

Podziel się

Niemcy przed wyborami do Bundestagu 2013


Czas realizacji:

Lipiec - wrzesień 2013 r.

Lokalizacja projektu:

Warszawa, badania w Niemczech

Cele projektu:

1) Informować polskie społeczeństwo oraz ekspertów o bieżącej kampanii wyborczej w Niemczech.
2) Pokazać główne aspekty kampanii wyborczej dotyczące stosunków polsko-niemieckich i polityki europejskiej     3) Znaleźć odpowiedź na pytanie, co może ulec zmianie w niemieckiej polityce wobec Polski i Europy po wyborach do Bundestagu 
4) Debata o aktualnym stanie polsko-niemieckich stosunków oraz wpływie wyborów na dalszy rozwój współpracy
>>>>

Grupy docelowe (w Polsce):
  • Politycy, Dyplomaci
  • Urzędnicy
  • Eksperci, Badacze
  • Media
  • Inni zainteresowani

Działania w ramach projektu:

Analiza programów wyborczych
Projekt oparty jest na analizie programów wyborczych partii i rozmów niemieckich polityków i ekspertów. Jego główne zagadnienia dotyczą:

- Pytań społecznych
- Przyszłości Unii Europejskiej
- Polityki energetycznej
- Polityki zewnętrznej
- Polityki historycznej

Wyniki projektu:

 Wyniki zostały opublikowane na stronie ISP i są / były? regularnie uaktualniane. Ponadto stanowi(ł) on również źródło informacji w języku polskim o  faktach i specyfice wyborów do Bundestagu oraz o aktualnych prognozach wyborczych. >>>>
Stworzono specjalne logo dla strony internetowej, które było na głównej stronie ISP od września aż do wyborów. Logo to było również umieszczone w podpisie wiadomości mailowych dr Agnieszki Łady, co dodatkowo zwracało uwagę odbiorców na stronę poświęconą wyborom do Bundestagu.
W dodatku w ramach projektu DAAD dr Agnieszka Łada śledziła toczącą się kampanię wyborczą i rozmawiała z politykami, dziennikarzami i ekspertami na podejmowane w kampanii tematy. Wyniki swojej analizy programów wyborczych komentowała regularnie na swoim blogu i w innych mediach społecznościowych (Facebook, Twitter i Instagram).

Publikacja:

>>>>Podziel się
Zapisz się do newslettera
Newsletter