Status:

Projekt

Podziel się

Future EU Leaders' Academy (2012)


Cel projektu:

W ramach niniejszego projektu zorganizowana została w Pradze Akademia FEULA (Future EU Leaders Academy) na której spotkali się młodzi ludzie z Polski, Czech, Hiszpanii, Francji, Łotwy i Macedonii, by dyskutować o Europie i przyszłośći Unii Europejskiej

Przebieg projektu:

Akademia FEULA, która odbywa się w Pradze w dniach 28 lipca - 4 sierpnia skierowana jest do młodych dziennikarzy, przedsiębiorców, pracowników naukowych, analityków organizacji pozarządowych i pracownikow administracji publicznej, którzy mają potencjał by w ciągu dziesieciu lat stać się liderami opinii publicznej w swoich krajach.
 
FEULA zorganizowana została przez 6 europejskich think tanków:

- Instytut Spraw Publicznych (Warszawa, Polska)
- EUROPEUM (Praga, Czechy)
- Nouvelle Europe (Colombes, Francja)
- Providus (Ryga, Łotwa)
- CIDOB (Barcelona, Hiszpania)
- CRPM (Skopje, Macedonia)

W Akademi bierze udział łącznie 36 osób (eksperci każdego z think tanków wybierali po 6 uczestników).
Podczas tygodniowego pobytu w Pradze  organizatorzy oraz zaproszeni goście prowadzą szereg wygładów dotyczących m.in.: kryzysu ekonomicznego w strefie Euro, polityki rozszerzenia UE, demokracji i zarządzania w UE, polityki migracyjnej i integracji obywateli  państw trzecich UE oraz nacjonalizmu na Bałkanach.

Udział ISP w Akademii FEULA:

Insytut Spraw Publicznych był w ramach projektu odpowiedziali za rekrutację uczestników z Polski. Eksperci ISP zdecydowali, że na tygodnowy wyjazd do Pragi zaproszą Kingę Brudzińską, Dominikę Bychawską-Siniarską, Michała Marciniaka, Pawła Purskiego, Artura Wieczorka oraz Joannę Ziółkowską.

Eksperci ISP są również organizatorami wykładów dla uczestników Akademii. Zajęcia poprowadzą dr Jacek Kucharczyk, Prezes Zarządu IPS oraz dr Agnieszka Łada, Kierownik Programu Europejskiego/Starszy Analityk.

Więcej informacji o FEULA na www.feula.eu


Informacji na temat projektu udziela:
Łukasz Wenerski, 22 556 42 87, lukasz.wenerski@isp.org.pl  

Podziel się
Zapisz się do newslettera
Newsletter