Status:

Projekt archiwalny

Podziel się

Europa Jutra (2006-2007)Podyskutuj z V.Giscard d’Estaing, M.Wallström i G.Amato!

Debata czołowych europejskich polityków i ekspertów w Brukseli zainauguruje projekt "Europa Jutra", pierwszy paneuropejski deliberative poll®.

Instytut Spraw Publicznych jest partnerem wydarzenia. Zgłoszenia

Europa Jutra? Zabierz głos na forum!

 

Co myśleliby sobie obywatele różnych krajów europejskich, gdyby zgromadzić ich w jednym pokoju? Czy zrozumieliby wzajemne troski i zmartwienia? Jak zmieniłoby się ich zdanie na temat przyszłości Europy w konfrontacji z opiniami osób innych narodowości? Odpowiedzi na te oraz inne pytania poszukuje projekt "Europa Jutra", pierwszy paneuropejski deliberative poll®, który odbędzie się 12-14 października 2007 r. w Brukseli.

Jak? Poprzez dobór prawdziwie reprezentatywnej próby obywateli ze wszystkich 27 państw członkowskich Unii Europejskiej, należycie poinformowanych na temat możliwego rozwoju sytuacji w Europie oraz sprowadzonych na debaty na parę dni do Parlamentu Europejskiego. Opinie uczestników zostaną przebadane przed i po dyskusji.  

"Europa Jutra" jest jedną z szeregu inicjatyw wspieranych przez Komisję Europejską w ramach Plan D (Demokracja, Dialog i Debata), mającego na celu zwiększenie udziału obywateli w dialogu o polityce europejskiej. Celem projektu, koordynowanego przez Notre Europe, we współpracy z Instytutem Spraw Publicznych oraz innymi organizacjami z całej Europy (m.in. Gallup Europe, Friends of Europe), jest przeprowadzenie po raz pierwszy na taką skalę deliberative poll®, czyli badania opinii publicznej połączonego z debatą publiczną.  

Więcej informacji na stronie www.tomorrowseurope.eu

 

Wybory Obywateli, Głos Europy

 

 Podziel się
Zapisz się do newslettera
Newsletter