Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Z partycypacją za pan brat


W dniach 4-11 grudnia gościmy w ISP przedstawicieli  z trzech ukraińskich miast: Wilnogorska, Melitopola i Pierwomajska.  Celem wizyty jest przekazanie polskich doświadczeń z zakresu partycypacji publicznej.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządu goszczą w Polsce na tygodniowej wizycie studyjnej. Podczas swojego pobytu uczestnicy dowiedzą się czym jest partycypacja publiczna w praktyce  i jakie korzyści przynosi  mieszkańcom  (ale również władzy!) korzystanie z narzędzi partycypacyjnych. 

W trakcie wizyty uczestnicy odwiedzą  Warszawę, Kraków i Dąbrowę Górniczą. Tam spotkają się z przedstawicielami m.in.  Związku Miast Polskich, Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, przedstawicielami władz samorządowych,  odwiedzą Muzeum Warszawskiej Pragi, Pracownię Paca 40 i Pracownię Obywatelską w Krakowie.

Wizyta studyjna w Polsce jest częścią projektu „Trudne pytania – łatwe odpowiedzi. Od partycypacji publicznej do dobrego rządzenia”, który przygotowuje uczestników z Wilnogorska, Pierwomajska i Melitopola do efektywnego wykorzystania narzędzi partycypacyjnych w ich miastach.
Zapisz się do newslettera
Newsletter