Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Wizyta studyjna rosyjskich badaczy i analityków w ISP


Wizyta 10 młodych rosyjskich analityków i badaczy dobiegła końca. Uczestnicy programu studyjnego spędzili tydzień na szkoleniach w ISP oraz na spotkaniach z przedstawicielami administracji publicznej, środowiska pozarządowego i akademickiego specjalizującymi się w różnych dziedzinami polityki publicznej.


Projekt ISP i moskiewskiego think tanku Levada-Center finansowany przez National Endowment for Democracy ma wesprzeć przyszłych liderów rosyjskiego społeczeństwa poprzez wymianę doświadczeń z polskimi ekspertami i przekazanie know how w różnych obszarach polityki publicznej.


 
Wizyta studyjna w Warszawie zorganizowana przez  Program Migracji i Polityki Rozwojowej ISP w dn. 5-9 września to kolejny etap realizacji projektu. Dowiedz się więcej na temat warsztatów przeprowadzonych przez przedstawicieli ISP w Moskwie w lipcu tego roku >>>  

Każdy z uczestników programu pod okiem tutora (opiekuna merytorycznego) prowadzi własny projekt badawczy w wybranej przez siebie dziedzinie. Stypendyści poddają analizie dany obszar polityki publicznej pod kątem możliwości przeniesienia rozwiązań stosowanych w Polsce na grunt rosyjski.

Rezultatem prac prowadzonych przez każdego z uczestników programu studyjnego będzie ekspertyza, którą następnie będą mogli użyć do celów rzeczniczych w Rosji. Zdobytą podczas trwania stypendium wiedzę i doświadczenia badawcze stypendyści wykorzystają w swojej przyszłej pracy. Zapisz się do newslettera
Newsletter