Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Więcej kobiet na rynku pracy i w zarządach firm


Jeżeli kobiety stanowią 40 proc. pracodawców, 60 proc. absolwentów wyższych uczelni i zajmują ponad 50 proc. stanowisk średniego szczebla zarządzania, to dlaczego na najwyższych stanowiskach kierowniczych jest ich zaledwie kilka-kilkanaście procent?


Na to pytanie, zadane przez Pełnomocniczkę ds. Równego Traktowania, Agnieszkę Kozłowską – Rajewicz, szukaliśmy odpowiedzi 20 kwietnia podczas konferencji „Więcej kobiet na rynku pracy – skandynawskie doświadczenie, polskie wyzwania, europejski wymiar”.
 
Wspólnie z naszymi partnerami – Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Ambasadami Norwegii, Danii, Finlandii i Szwecji w Polsce, oraz Kongresem Kobiet, zaprosiliśmy ekspertki i ekspertów z Polski i zagranicy, którzy przedstawili swoje doświadczenia w dwóch obszarach tematycznych. Pierwszy panel dotyczył obecności kobiet w zarządach firm oraz inicjatywie Komisji Europejskiej w zakresie wprowadzenia kwot płci we władzach spółek  notowanych na giełdzie. Druga część spotkania poświęcona była sposobom godzenia życia zawodowego i rodzinnego.


Zapisz się do newslettera
Newsletter