Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Uczestniczka projektu „Nowi polityczni liderzy na Ukrainie” wybrana na rzeczniczkę ds. osób z niepełnosprawnością


Raisa Panasiuk, działaczka pozarządowa z Winnicy i Prezeska organizacji „Harmonia”  została powołana przez premiera Wołodymyra Hrojsmana na urząd Pełnomocnika rządu ds. osób z niepełnosprawnością.

Raisa jest absolwentką projektu  „Nowi polityczni liderzy w Ukrainie”, który ISP realizował w latach 2014-2015.Celem projektu było przygotowanie przedstawicieli ukraińskich organizacji pozarządowych do udziału w wyborach samorządowych oraz do dalszej działalności politycznej.

Raisa Panasiuk ma wieloletnie doświadczenie w działalności pozarządowej. Głównym celem jej zaangażowania jest dążenie do wzrostu świadomości nt. potrzeb osób niepełnosprawnych wśród ogółu społeczeństwa oraz rozwój infrastruktury miejskiej dostosowanej do osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi.

Praca Raisy emanuje pozytywną energią, ale jednocześnie nacechowana jest dużą dozą realizmu. Podczas wizyty studyjnej w Warszawie Raisa podkreślała, że nie oczekuje „niemożliwego” od ukraińskiej władzy ponieważ wie, że zmiany muszą być wprowadzane stopniowo.

Teraz sama będzie mogła te zmiany wdrażać i monitorować na terenie całej Ukrainy!

Gratulujemy Raisa!
 
A tutaj krótkie wspomnienia z wizyty studyjnej, która odbyła się w ramach projektu „Nowi polityczni liderzy”:  /pl/aktualnosci/kandydat-idealny-policy-paper-isp-o-pozadanym-profilu-kandydata-na-posla-do-pe
Zapisz się do newslettera
Newsletter