Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Trzecie spotkanie Platformy Współpracy Organizacji Poradniczych


W piątek 16 listopada na trzecim już spotkaniu Platformy Współpracy Organizacji Poradniczych (PWOP) przedstawiciele organizacji pozarządowych zastanawiali się nad potrzebami rozwojowymi poradnictwa prawnego i obywatelskiego w Polsce.


Na poprzednim spotkaniu zdefiniowano obecny stan i potencjał tej formy poradnictwa. Kolejnym krokiem będzie wypracowanie opinii Platformy do Założeń Umowy Partnerstwa. Prace PWOP mają służyć wypracowanie i przedstawienie rządowi i samorządom regionalnym propozycji wsparcia rozwoju bezpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego w kolejnym okresie programowania funduszy unijnych na lata 2014-2020. W spotkaniu wzięli udział m.in.  przedstawiciele Związku Biur Porad Obywatelskich, Akademii Iuris, Fundacji Rozwoju Lokalnego „Parasol”, Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich, Stowarzyszenia „Otwarte drzwi”, Pomorskiej Fundacji Rozwoju Kultury i Sztuki, Fundacji „Rodzice szkole”, oraz przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, fundatora i realizatora programu.

Więcej o inicjatywie 
 
Inicjatywa utworzenia Platformy Współpracy Organizacji Poradniczych powstała w ramach  Programu „Obywatel i Prawo” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zapisz się do newslettera
Newsletter