Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Szkolimy ukraińskich aktywistów!


Pierwomajsk, Melitopol i Wilnogorsk to trzy ukraińskie miasta z którymi rozpoczęliśmy aktywną współpracę w zakresie wymiany doświadczeń dotyczących partycypacji publicznej.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i administracji lokalnej biorą udział w cyklu szkoleń, w których eksperci Instytutu Spraw Publicznych dzielą się swoją wieloletnią wiedzą w zakresie partycypacji publicznej.  


W projekcie zaplanowaliśmy m.in. serię szkoleń w Ukrainie, wizytę studyjną ukraińskich działaczy społecznych w Polsce oraz wspólną pracę na Inspiratorem Partycypacyjnym - poradnikiem w języku ukraińskim, który pomoże ukraińskim aktywistom i urzędnikom przygotowywać i prowadzić działania mające na celu angażowanie obywateli i lokalnych ngo w życie publiczne oraz w procesy podejmowania decyzji dotyczących najbliższego otoczenia.

 – Liczymy, że wiedza, którą przekażemy kolegom i koleżankom z Pierwomajska, Melitopola i Wilnogorska zaprocentuje i wystartują oni z pomysłami na partycypację  w swoich własnych miastach - mówi Łukasz Wenerski, koordynator projektu z ramienia Instytutu Spraw Publicznych.

Zapisz się do newslettera
Newsletter