Szkoła nowych możliwości. Konkurs dobrych praktyk wykorzystania technologii w nauczaniu
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Szkoła nowych możliwości. Konkurs dobrych praktyk wykorzystania technologii w nauczaniu


Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji konkursu na najlepsze praktyki związane z wykorzystywaniem technologii w edukacji. 

Rewolucja cyfrowa zmienia wszystkie dziedziny życia, w tym także edukację. Przez ostatnie półtora roku m.in. za sprawą pandemii i miesięcy edukacji zdalnej w szkołach pojawiło się wiele pomysłów i konkretnych rozwiązań dotyczących tego, jak wdrażać technologie w edukacji i jak aktywnie angażować uczniów i uczennice w proces uczenia się przy wsparciu TIK. 

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych rozwiązań w zakresie wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) w edukacji, przygotowanych przez szkoły biorące udział w projekcie „Lekcja:Enter”. Ocenie będą podlegały zgłoszenia w dwóch kategoriach: 

1.    rozwiązań instytucjonalno-organizacyjnych dotyczących wdrażania TIK w szkole
2.    praktyk metodycznych dotyczących stosowania aktywnych metod nauczania wspieranych TIK. 


Udział w konkursie będzie dla szkoły okazją do podzielenia się swoimi osiągnięciami z innymi uczestnikami projektu “Lekcja:Enter”, a także w szerszym środowisku edukacyjnym. Rozwiązania zebrane w trzech edycjach konkursu posłużą również do stworzenia repozytorium dobrych praktyk.

Udział w II edycji konkursu następuje poprzez wypełnienie przez szkołę prostego formularza zgłoszeniowego dla Kategorii I oraz Kategorii II. Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i Harmonogramem.
Zgłoszenia można przesyłać do 17 grudnia 2021 do godz. 16.00.

W przypadku pojawiających się pytań, można je kierować do Organizatora Konkursu pod adresem mailowym: konkurs@lekcjaenter.pl 

Zapraszamy do udziału w konkursie!


 
 
Zapisz się do newslettera
Newsletter