Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Sześć pytań o Europę, o wiele więcej odpowiedzi - finałowa debata z cyklu `Pytania o Europę` za nami


O tym, czy pięć scenariuszy dla Unii Europejskiej po Brexicie zaprezentowanych niedawno przez szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera wystarczy, żeby zapoczątkować „nowy rozdział w historii europejskiej wspólnoty” dyskutowali podczas finałowej debaty z cyklu "Pytania o Europę" prof. Danuta Hübner, Paweł Świeboda, Edouard Gaudot i Anna Skrzypek (zapis debaty znajduje się tu: goo.gl/JBfwQD)

Od kilku miesięcy wraz z naszymi partnerami Friedrich-Ebert-Stiftung Warschau i Parlament Europejski - Biuro w Polsce stawialiśmy same najtrudniejsze pytania. O europejską demokrację, europejską gospodarkę i europejską politykę.

Jednak równie ważne, co spotkania ze znawcami Unii Europejskiej, były dla nas rozmowy z uczniami warszawskich gimnazjów - uczestnikami warsztatów radiowych Europa FM, którzy z dużą dozą dociekliwości i zaangażowania podjęli się zrobienia mini-reportaży radiowych na temat spraw europejskich, które ich dotyczą. Pod tym linkiem znajduje się mała próbka ich umiejętności: goo.gl/9QqRec

Wielkie ukłony dla uczniów!

Cały dotychczasowy dorobek projektu (filmy, publikacje, relacje z debat) zgromadziliśmy w jednym miejscu: goo.gl/WmOg6Q

#PytaniaOEuropę

Zapisz się do newslettera
Newsletter