Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Strefa Euro nadchodzi! - nowa audycja Radia PiN i Instytutu Spraw Publicznych na tematy gospodarcze


Jak Unia Europejska będzie walczyć z globalnym kryzysem ekonomicznym? Dlaczego w przygotowaniu unijnej strategii niwelowania skutków gospodarczej zapaści wielką rolę odegra Parlament Europejski? Czym dokładnie będzie zajmował się polski rząd w trakcie polskiej prezydencji?


Odpowiedzi na te pytania przyniesie nowa audycja na tematy gospodarcze „Strefa Euro”, emitowana przez Radio PiN we współpracy z Instytutem Spraw Publicznych.
Audycja wystartowała 28 lutego. Będzie nadawana w poniedziałki, środy i czwartki o 17.30. W programie: gorące newsy z Parlamentu Europejskiego, wywiady z prominentnymi politykami i ekspertami, reportaże na temat unijnych inicjatyw ekonomicznych. Szczególnie wiele uwagi „Strefa Euro” poświęci kwestii polskiej prezydencji w UE, a także zapowiadanym działaniom Parlamentu Europejskiego, które mają sprzyjać redukcji bezrobocia i wyprowadzać Europę z kryzysu.

– Chcemy mówić o gospodarce w sposób zrozumiały i ciekawy, tak by dostarczyć solidnej wiedzy, nie zanudzając słuchacza. Audycje będą nagrywane w samym sercu europejskiej polityki: w Brukseli. Zależy nam na informacji zwrotnej od odbiorców: czekamy na mejle i smsy od słuchaczy. W planach mamy także liczne konkursy z nagrodami – wymienia szczegóły audycji Elżbieta Kaca, koordynująca program z ramienia Instytutu Spraw Publicznych.

W przeciwieństwie do strefy walutowej, „Strefa Euro” będzie z Państwem przez ściśle określony czas: od końca lutego 2011 do marca 2012 r.

Radio PiN nadaje na częstotliwościach: Wrocław 103,7 FM • Kielce 92,9 FM • Olsztyn 92,4 FM • Poznań 93,9 FM • Warszawa 102 FM • Łódź 102,3 FM. 
Zapisz się do newslettera
Newsletter