Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Spotkanie inaugurujące Koalicję na rzecz samorządów uczniowskich w ISP


W siedzibie Instytutu Spraw Publicznych 30 stycznia 2012 r. po raz pierwszy spotkali się członkowie Koalicji na rzecz samorządów uczniowskich. Powołana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej inicjatywa dążyć będzie do wprowadzenia zmian, które dadzą uczniom większe możliwości realizacji swoich pomysłów na szkołę i większy wpływ na jej funkcjonowanie. Samorządy uczniowskie w obecnym kształcie nie wykorzystują potencjału samoorganizacyjnego młodych ludzi i nie uczą ich uczestnictwa w życiu publicznym. Instytucje te, postrzegane jako kolejne organy władzy w szkole, zdają się nie spełniać swojej ważnej edukacyjnej i wychowawczej roli.


Do Koalicji przystąpiły szanowane i opiniotwórcze organizacje pozarządowe, w tym także Instytut Spraw Publicznych, który od lat wspiera wszelkie działania na rzecz aktywizacji obywatelskiej młodych ludzi. Uczestnicy pierwszego spotkania zgodzili się co do tego, że należy przyzwyczajać uczniów do uczestnictwa w demokracji, i poprzez promocję kultury wyborczej w szkołach kształcić świadomych obywateli.

Koalicja ma charakter otwarty stąd do współpracy zapraszamy wszelkie organizacje zainteresowane wspieraniem samorządności uczniowskiej.

Zobacz relację PAP z wydarzenia >>>

Zapisz się do newslettera
Newsletter