Sektor metalowy wobec wyzwań klimatycznych
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Zrównoważony rozwój i polityka klimatyczna

Sektor metalowy wobec wyzwań klimatycznych


Przedsiębiorstwa sektora metalowego, jak również inne branże gospodarki czeka zielona transformacja związana z ograniczaniem emisji CO2, zużycia energii i surowców, redukcją strumienia odpadów, przechodzeniem do gospodarki obiegu zamkniętego. Jak to przełoży się na funkcjonowanie branży? Co to będzie oznaczało dla przedsiębiorstw i ich pracowników?

 
Prezentujemy raport z badania pracowników i pracodawców sektora metalowego z kilku krajów UE, którego celem było zorientowanie się, jakiej wiedzy potrzebują pracodawcy i pracownicy, by móc wdrażać Europejski Zielony Ład w przedsiębiorstwach tego sektora. 

Wyniki badania zostaną wykorzystane przy projektowaniu i opracowaniu e-learningowego pakietu szkoleniowego, który ma wspomagać zaangażowanie pracowników we wdrażanie EZŁ na poziomie zakładu.

Pobierz raport z badania

Badanie zostało przeprowadzone w ramach projektu Let’s Get Green, współfinansowanego przez Komisję Europejską. Realizatorami projektu są: Federacja Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce (lider), Instytut Spraw Publicznych (Polska), SMH-IS (Chorwacja) FIEQUIMETAL(Portugalia), UPV (Serbia), OKAP (Polska), Comisiones Obreras de Industria (Hiszpania) oraz FMT-CGT (Francja).
 

Sektor metalowy wobec wyzwań klimatycznych

Zapisz się do newslettera
Newsletter