Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Różne partie, wspólne cele? Jak głosują Polacy w Parlamencie Europejskim - debata we wrocławskim Domu Europy z udziałem eksperta ISP


Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają do udziału w spotkaniu „Różne partie, wspólne cele? Jak głosują Polacy w Parlamencie Europejskim", podczas którego zostaną zaprezentowane wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych analizującego 17 kluczowych głosowań w Parlamencie Europejskim w latach 2009-2014.

Raport przedstawi współautor badań dr Melchior Szczepanik – ekspert z Instytutu Spraw Publicznych 16 maja we wrocławskim Domu Europy, przy ul. Widok 10, o godz. 10.00. Debata jest realizowana w ramach cyklu „Z Widokiem na Europę”.

Raport "17 kluczowych głosowań w Parlamencie Europejskim 2009-2014. Wnioski z analizy głosowania polskich posłów" powstał w ramach międzynarodowego projektu badawczego: „European Parliament votes that shaped EU and national politics 2009–2014”, realizowanego wspólnie przez ponad dwadzieścia think tanków z państw Unii Europejskiej pod kierownictwem Notre Europe – Jacques Delors Institute i VoteWatch. Instytut Spraw Publicznych odpowiadał za polską część badania, współpracując z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Autorem raportu jest de Melchior Szczepanik we współpracy z dr Agnieszką Ładą z ISP.

Prosimy o zgłaszanie udziału w spotkaniu mailowo: epwroclaw@ep.europa.eu lub telefonicznie pod numerem 71 337 63 63.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji tutaj

Zapisz się do newslettera
Newsletter