Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Równo, równiej… MICASA!


21 marca w Ambasadzie Szwecji Instytut Spraw Publicznych oraz agencja marketingowa Performante zaprezentowały wyjątkową aplikację mobilną MICASA, mającą na celu promocję idei równego podziału obowiązków domowych we współczesnych związkach. Oparta jest ona na koncepcie tzw. grywalizacji – zamieniając codzienną konieczność w angażujące wyzwanie.

 
MICASA stworzona została z myślą o osobach, którym zależy na partnerskim podziale zadań i które swobodnie poruszają się w świecie nowoczesnych technologii. Dzięki aplikacji codzienna rutyna stanie się świetną zabawą, a wzajemne wsparcie przyczyni się do budowania harmonijnych relacji.

 
Użytkownicy przy pomocy listy zadań planują swoje obowiązki i wykonując je zbierają punkty. Celem gry jest zebranie jak najbardziej zbliżonej liczby punktów, czyli doprowadzenie do równego podziału domowych prac.
 
Aby pobrać aplikację wystarczy kliknąć w link lub wejść na stronę www.getmicasa.pl. Aplikacja jest całkowicie darmowa i dostępna na wszystkich telefonach z systemem Android.
 
Twórcami projektu MICASA są Instytut Spraw Publicznych oraz agencja marketingowa Performante, zaś jego Partnerami – Obserwatorium Równości Płci oraz Ambasada Szwecji. W przygotowaniu aplikacji agencję Performante wspierał warszawski software house El Passion.

Projekt realizowany jest przez wszystkie podmioty pro bono. Patronat medialny nad aplikacją objął magazyn komputerowy PIXEL.
Więcej informacji:


www.getmicasa.pl


Napisali o aplikacji:

 
Zapisz się do newslettera
Newsletter