Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Rosyjscy analitycy kolejny raz z wizytą w Polsce


Instytut Spraw Publicznych gościł w dniach 17 – 23 marca 8 osób z Rosji w ramach programu studyjnego dla rosyjskich analityków. Projekt realizowany wraz z moskiewskim Centrum Lewady ma na celu wsparcie przyszłych liderów rosyjskiego społeczeństwa poprzez wymianę doświadczeń z polskimi ekspertami i przekazanie know-how w różnych obszarach polityk publicznych.  W 2014 r. odbyła się już 9 edycja tego wydarzenia.


Zaproponowane przez rosyjskich analityków badania realizowane są pod nadzorem tutorów, którzy służą swoją wiedzą merytoryczną. Tutorami podczas tej edycji programu są eksperci ISP – Aleksandra Niżyńska, Dominik Owczarek oraz Piotr Kaźmierkiewicz.
Podczas pobytu w Warszawie, uczestnicy wzięli udział w szkoleniu poświęconemu profesjonalnemu przygotowaniu dokumentów typu policy paper, które poprowadził Piotr Kaźmierkiewicz oraz w spotkaniach z polskimi ekspertami zajmującymi tematyką danego projektu.

W edycji 2014 r. popularnością cieszą się tematy dotyczące polityki migracyjnej, przeciwdziałaniu korupcji i dyskryminacji oraz tematy poświęcone efektywnemu wykorzystywaniu przestrzeni miejskiej m.in. przez rowerzystów.
Wiedza zdobyta dzięki programowi wykorzystana będzie przez analityków do przygotowania krótkiego dokumentu typu policy paper. Najlepsze teksty zostaną opublikowane na stronie internetowej ISP. 
 
Więcej o projekcie 
Zapisz się do newslettera
Newsletter