Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Relacja z międzykulturowych warsztatów dla studentów zagranicznych


W dniach 5 – 6 czerwca 2014 roku, w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń mieszczącym się przy ul. Starej 4 odbyły się Warsztaty międzykulturowe dla studentów zagranicznych.
Były to kolejne z cyklu warsztaty, zrealizowane w ramach projektu „Na styku kultur – działania na rzecz budowy dialogu międzykulturowego”
 
https://flic.kr/s/aHsjYKr6Q4


W szkoleniu wzięło udział 13 uczestników pochodzących z różnych stron świata, w tym m.in. Azerbejdżanu, Rosji, Maroka, Turcji i Ukrainy. Podczas ich trwania, uczestnicy mieli możliwość zrozumienia istoty wielokulturowości, w tym poznania wartości i norm typowych dla różnych kultur. Istotnym elementem szkolenia była również możliwość poznania barier umożliwiających zidentyfikowanie przeszkód utrudniających komunikację na styku kultur. Nabyta w ten sposób wiedza pozwoli im w przyszłości na rozwinięcie własnej wrażliwości kulturowej oraz otwarcie się na odmienność międzykulturową.

W ramach projektu zaplanowane są kolejne szkolenia dla studentów nie będących obywatelami Unii Europejskiej: Warsztaty Międzykulturowe, Adaptacji kulturowej oraz z Wiedzy Prawnej i Obywatelskiej.
Informacji na temat szkoleń i warsztatów udziela Dominika Potkańska z Programu Polityki Migracyjnej ISP, e-mail: dominika.potkanska@isp.org.pl, tel. 22 556 42 70.


Projekt „Na styku kultur – działania na rzecz budowy dialogu międzykulturowego” jest współfinansowany ze środków  Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.


Zapisz się do newslettera
Newsletter