Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Przedstawiciel Instytutu Spraw Publicznych mianowany do Rady Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży


Dr Agnieszka Łada, Kierownik Programu Europejskiego Instytutu Spraw Publicznych została powołana przez Radę Ministrów do Rady Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.


Nominację wręczył dr Agnieszce Ładzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, zastępca polskiej współprzewodniczącej Rady, minister Mirosław Sielatycki podczas pierwszego posiedzenia Rady nowej kadencji w Kolonii w dniu 27 stycznia 2011.

Rada jest najwyższym organem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – organizacji międzynarodowej powstałej w 1991, która umożliwia rocznie ponad stu tysiącom młodych Polaków i Niemców wzajemne poznanie się podczas tzw. wymian młodzieży. W skład Rady wchodzą przedstawiciele rządów oraz organizacji pozarządowych z obu krajów. Powołanie do tego gremium przedstawiciela ISP jest wyrazem uznania dla działalności Instytutu w obszarze stosunków polsko-niemieckich.

Dr Agnieszka Łada od wielu lat aktywnie działa w obszarze stosunków polsko-niemieckich oraz prowadzi badania dotyczące ich rozwoju i wyzwań. 31 stycznia ukaże się najnowsza publikacja ISP autorstwa dr Łady: „Patrzymy w przyszłość. Polacy o polsko-niemieckiej współpracy i o znaczeniu historii we wzajemnych stosunkach”, podejmująca m.in. tematykę powstania wspólnego polsko-niemieckiego podręcznika do historii oraz obszarów polsko-niemieckiej współpracy w UE.


Zapisz się do newslettera
Newsletter