Profesor Monika Płatek przewodniczącą Rady Programowej ISP nowej kadencji
Dodał(a):

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Profesor Monika Płatek przewodniczącą Rady Programowej ISP nowej kadencjiRada Programowa ISP nowej kadencji  (2021-2024) wybrała na wczorajszym posiedzeniu prof. Monikę Płatek na Przewodniczącą RP.
Prof. Monika Płatek, polska prawniczka i wykładowczyni akademicka, od lat  działa na rzecz praworządności i równości płci w Polsce. Od wielu lat zaangażowana jest również w działania Instytutu Spraw Publicznych jako członkini organów statutowych Fundacji, a także ekspertka Obserwatorium Równości Płci. Na stanowisko przewodniczącej Rady Programowej została wybrana po raz drugi z rzędu.

Prof. Płatek jest m. in.  współautorką publikacji ISP Zielona księga nierówności w prawie , autorką stanowiska Instytutu Spraw Publicznych w sprawie projektu ustawy (druk sejmowy 915) przewidującej wypowiedzenie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, sporządzonej w Stambule dnia 11 maja 2011 r.  oraz
opinii prawnej na temat projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Jesteśmy zaszczyceni wyborem Pani Profesor na to stanowisko. Wierzymy, że Jej obecność  w Radzie wzmocni nasze zaangażowanie w walkę o poprawę demokracji w naszym kraju i równe prawa dla wszystkich obywateli.


 

Polecamy

NIEM - Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji
Monitoring i poprawa integracji beneficjentów ochrony międzynarodowej. forintegration.eu

“Beyond Us and Them”

Seria podkastów o radykalizacji w czasach polaryzacji społecznej
Zapisz się do newslettera
Newsletter